piątek, 15 października, 2021
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Wiadomości z kraju i ze świata

Hospitalizowany z powodu COVID-19 były szef GIS śpiewa dla Górniak: Ja nie jestem statystą…

Hospitalizowany z powodu koronawirusa były Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz, jako Don Gisu, opublikował nagranie „Dla Edyty”, w którym na melodię „To nie ja” śpiewa m.in. ja nie jestem statystą, powiem rzecz oczywistą, dosyć mam głupich tez, których wokół tak dużo jest.

Media informowały w ostatnich dniach, że piosenkarka Edyta Górniak wyraziła pogląd, iż w szpitalach nie leżą chorzy na COVID-19, ale statyści.

W reakcji Posobkiewicz napisał we wtorek w mediach społecznościowych: „Pozdrawiam serdecznie ze szpitala Panią Edytę Górniak – +Statysta+ Don Gisu”. „Ps. Nie życzę Pani, żeby musiała Pani zweryfikować swoje zdanie jako +statystka+. Nie jest to przyjemne i niestety nie wszyscy +statyści+ wychodzą na własnych nogach ze szpitala…” – zaznaczył.

W środę Posobkiewicz zamieścił w mediach społecznościowych wpis o treści: „Edyta Górniak obdarzona jest niezwykłym głosem i jest fenomenalną wokalistką. Bardzo lubię słuchać jak śpiewa… – pozdrawiam serdecznie Statysta Don Gisu”.

Posobkiewicz załączył nagranie:

Posobkiewicz śpiewa m.in. „Szpital, tak zwyczajny, tlen płynie życiodajny, ludzie są wyrwani tutaj z codziennego dnia. Jest pandemii era, covid żniwo zbiera, a ja jestem zwykłym tu pacjentem pośród Was”.

„Ja nie jestem statystą, powiem rzecz oczywistą, dosyć mam głupich tez, głupich tez, głupich tez, których wokół tak dużo jest” – śpiewa Posobkiewicz.

Film opatrzony jest komentarzem: „W imieniu wszystkich +statystów+ ze szpitala, również tych pod respiratorami, pozdrawiam Panią Edytę Górniak. Przepraszam za słaby flow z powodu optiflow… W minionej dobie mój rówieśnik został przekazany z naszej kliniki na OIOM. Umierają osoby młodsze ode mnie. Jeśli ktoś twierdzi, że nie ma pandemii, to niech się zastanowi…”.

Były szef GIS informował w ostatnich dniach o swoich zmaganiach z COVID-19, m.in. otrzymanym osoczu ozdrowieńców.

Posobkiewicz jako Główny Inspektor Sanitarny nieszablonowo zachęcał do bycia dawcą narządów i tkanek, a także do szczepień, edukował o szkodliwości palenia i dopalaczy. Robił to m.in. nagrywając klipy, w których występował jako raper Gisu, rocker Gisu i Don Gisu.

Posobkiewicz ukończył Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi. Jest specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych, medycyny morskiej i tropikalnej oraz organizacji ochrony zdrowia, a także w dziedzinie medycyny hiperbarycznej. (PAP)

Leave a Reply