niedziela, 31 maja, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina ŁubnianyWiadomości

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w gminie Łubniany

W sobotę wieczorem na stronie internetowej Urzędu Gminy poinformowano o pierwszym przypadku zakażenia COVID-19 w gminie Łubniany. „Pacjentka jest pod specjalistyczną opieką, a jej stan jest dobry” – zapewniono.

„Powiatowa Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna zgodnie z krajowymi procedurami w walce z koronawirusem, wdrożyła tryb postępowania w przypadku stwierdzenia zakażenia wobec Pacjentki, jej rodziny oraz osób, z którymi miała kontakt” – tłumaczy Gmina.

Jednocześnie zaapelowano o rozwagę oraz zachowanie zasad bezpieczeństwa i higieny. Przypomniano o częstym myciu rąk, zasłanianiu nosa i ust w miejscach publicznych, opuszczaniu domów tylko w przypadkach koniecznych itd. „Rozumiemy zaniepokojenie, natomiast było wiadomo, że prędzej czy później przypadki zakażeń pojawią się również w naszej gminie. To, co wszyscy musimy robić, to maksymalnie stosować się do obostrzeń i zasad związanych z koronawirusem. Absolutnie rozumiemy obawy, ale to nie panika, ale rozwaga i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa są w tym momencie najważniejsze” – przypomina łubniański Urząd Gminy.

Dodaj komentarz