sobota, 16 października, 2021
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
KarłowiceSport

Sportowa integracja w Karłowicach. Na boisku Polonii bawiły się pokolenia

Przez cały dzień lokalna społeczność integrowała się na boisku Polonii Karłowice. Atrakcje dla siebie znalazła każda grupa wiekowa, ale najwięcej z nich organizatorzy zaadresowali do dzieci i młodzieży. Impreza skierowana do mieszkańców gminy Popielów odbyła się w sobotę, 25 września.

Piknik otworzyły zmagania dziecięcych i młodzieżowych drużyn piłkarskich. W wojewódzkim turnieju orliczek wystartowały zespoły z Popielowa, Strzelec Opolskich, Brzegu i Opola. Poza tym, zobaczyć można było też mecze towarzyskie chłopięcych drużyn żaków ze Stobrawy i Karłowic oraz zmagania miejscowych trampkarzy.

– Zagrałyśmy dziś bardzo dobrze, lepiej niż podczas sierpniowego turnieju na orliku w Popielowie. Jesteśmy zadowolone z ustawiania się na boisku i celnych podań, zdobyłyśmy też kilka bramek – podkreślała Anita Głowacz, zawodniczka LUKS Dalii Popielów. – Mamy swoje atuty i słabości. Gdy jesteśmy dobrze poukładane, to gra nam wychodzi, ale jeśli źle się rozumiemy, to ciężej o dobre mecze w naszym wykonaniu. Grunt, że grając w piłkę dobrze się bawimy, bo to najważniejsze.

Na uczestników festynu czekało też mnóstwo innych atrakcji. Były to chociażby zabawy z animatorem, pokaz karate i występy zespołów Euforia i Lira z Samorządowego Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie. Gościnnie popis swoich umiejętności dali też artyści cyrkowi grupy „Cudaki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim.

Każdy mógł też pobawić się przy muzyce oraz zjeść grillowaną kiełbasę i słodkie ciasto. Wszystko po to, by zintegrować mieszkańców gminy Popielów. Ponadto, na najmłodszych czekały darmowe dmuchańce.

– Po turnieju poszłyśmy bawić się dalej, ale już poza boiskiem. Przygotowano tutaj dużo fajnych atrakcji – oceniła Sara Chrząstek, zawodniczka LUKS Dalii Popielów. – Podoba nam się tutaj, wszystko zostało dobrze zorganizowane i myślę, że takie wydarzenia są potrzebne, powinno być ich jeszcze więcej.

Jedną z najbardziej udanych atrakcji karłowickiego pikniku był mecz piłkarskiej klasy A: Polonia Karłowice – LZS Kruszyna-Prędocin. Dlaczego ten punkt programu był taki udany? Kibice zobaczyli bowiem aż czternaście goli, w tym trzynaście dla gospodarzy. Pięć z nich zdobył Krzysztof Pawlik, dwa Łukasz Waląg, a po jednym: Przemysław Szczupakowski, Jacek Tyszkiewicz, Michał Wróbel, Jakub Habrych, Wiesław Strząbała i rywal, który trafił do własnej bramki.

– Głównym celem pikniku jest zintegrowanie mieszkańców gminy Popielów, co zresztą zawarliśmy w nazwie tego wydarzenia. Dla naszego związku to duże przedsięwzięcie i cieszymy się, że doszło ono do skutku – mówiła Anna Kaliszczak, członkini zarządu Gminnego Związku Ludowe Kluby Sportowe. – Obecna sytuacja hamuje wiele podobnych inicjatyw, ale nam nie przeszkodziła. Wszystko wygląda bardzo dobrze, a zainteresowanie jest duże, dlatego uważam, że warto organizować podobne imprezy i dziękuję wszystkim, którzy nam w tym pomogli.

Sportowy Piknik Integracyjny w Karłowicach zorganizowały Gminny Związek Ludowe Kluby Sportowe i Polonia Karłowice. Inicjatywę finansowo wsparła Gmina Popielów, a Publiczna Szkoła Podstawowa w Karłowicach, przy której znajduje się boisko, udostępniła na potrzeby zawodów sportowych swoje szatnie i toalety.

Tomasz Chabior

Leave a Reply