czwartek, 30 czerwca, 2022
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Dobrzeń Wielki

100-lecie Niepodległej na Odrze

100-lecie Niepodległej na Odrze

Dobrzeński klub Wodniaków i Morsów postanowiły po swojemu uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Aktywnie, na sportowo i oczywiście na i w wodzie. Tym razem klub i jego sympatycy spotkali się na obiekcie sportowym Odry Ślum.

Aktywni klubowicze niedzielę 11. listopada rozpoczęli wcześnie rano, wyruszając na 100-kilometrowy maraton kajakowy.

Trasę rzeczną pokonywali wspólnie. Po dwa kajaki dwuosobowe wypływały od godziny 6 rano do 15:00 z Odry Ślum i zawracały w Dobrzeniu Małym, powyżej przystani Raj, po czym wracały na miejsce startu, do następnych par kajakarzy, którzy pływali dotąd, póki GPS nie wskazał setnego kilometra.

Morsy zaś spędzili 100 minut w rzece. Każdy wedle swoich możliwości, grunt, że śmiałków nie zabrakło i flaga biało – czerwona przez 100 minut powiewała zanurzona drzewcem w Odrze.

Jubileuszową setkę pokonali również biegacze, biegając w sztafecie na 100 kilometrów.

W samo południe Wodniacy, Morsy i wszyscy uczestnicy jubileuszowego spotkania odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego. Szampanem wzniesiono toast za pomyślność Niepodległej.

Podczas wielogodzinnego patriotyczno – sportowego spotkania można było poczęstować się smakołykami przygotowanymi przez członków klubów. Były śląskie kołacze, kawa, placki ziemniaczane, barszcz i kiełbaski pieczone nad płonącym ogniskiem.

Bardzo oryginalna uroczystość, Niepodległa ma wiele twarzy i można ją uczcić na wiele sposobów.

Wodniacy i Morsy oraz wszyscy goście składają serdeczne podziękowania gospodarzom Odry Ślum za udostępnienie obiektu.

Leave a Reply