poniedziałek, 23 maja, 2022
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Ciekawostki

Weekend w TV (7 – 9 sierpnia)

Kolejna porcja propozycji filmowych, jakie można znaleźć w telewizji w ten weekend. Przypominamy, że do naszego dwutygodnika zawitał program telewizyjny. W każdym numerze znajdziecie aktualny program tv najpopularniejszych stacji, a w piątki na naszej stronie internetowej wybrane propozycje filmowe na weekendowe wieczory.

 

PIĄTEK

Polsat
20.00 Avengers: Wojna bez granic
Trzecia odsłona przygód superbohaterów z uniwersum Marvela. Na Ziemi pojawia się potężny, ale złowrogi Thanos. Przybył tu w poszukiwaniu sześciu kamieni nieskończoności, dzięki którym można posiąść niewyobrażalną moc i narzucić swoją wolę wszystkim istotom we wszechświecie. Świat staje w obliczu wielkiego niebezpieczeństwa. Tylko Avengersi mogą powstrzymać Thanosa.

TVP 2
20.10 Dzień Bastylii
CIA prowadzi śledztwo w sprawie zamachu, do którego doszło na stacji metra w Paryżu. Poszukiwania sprawców doprowadzają ich to torby, w której znajdowały się materiały wybuchowe. Zostawił ją tam Michael, kieszonkowiec, który ukradł ją nieświadomy zawartości. Zabrał z niej tylko pieniądze i dokumenty, resztę wyrzucił do kosza w paryskim metrze. Tym samym stał się głównym podejrzanym. Sean odkrywa, że za zamachem nie stoi ani Michael, ani Zoe – właścicielka torby. Cała trójka łączy siły, by odnaleźć sprawców.

TVN 7
22.40 Nauka jazdy
Wandy, pisarka z Manhattanu, po rozwodzie decyduje się na kurs prawa jazdy. Jej instruktorem zostaje sikhijski taksówkarz Darwan, który też mierzy się z miłosnymi rozterkami. Między obojgiem nawiązuje się wyjątkowa więź, która pozwoli im zmierzyć się z problemami.

Polsat
23:15 Poszukiwacze zaginionej arki
Rok 1936. W Egipcie odkryto starożytne miasto, w którym prawdopodobnie znajduje się mityczna Arka Przymierza. Indiana Jones otrzymuje zadanie od służb specjalnych, by nie dopuścić do przejęcia świętego trofeum przez nazistów. Wyrusza więc w podróż, w której towarzyszy mu jego dawna sympatia – Marion. Kiedy docierają do celu okazuje się, że Niemcy są już bardzo bliscy zdobycia arki i nie pozwolą tak łatwo pokrzyżować sobie planów.

SOBOTA

TVN 7
21.50 W krzywym zwierciadle: Europejskie wakacje
Dzięki wygranej w telewizyjnym quizie Griswoldowie mogą spędzić wakacje w Europie. Na trasie podróży jest Wielka Brytania, Francja, Włochy i Niemcy. Jak to bywa w tej rodzinie, nie zabraknie niefortunnych zbiegów okoliczności i zabawnych przygód.

Polsat
22.05 X-Men: Przeszłość, która nadejdzie
Gigantyczne roboty – Sentinele – skutecznie eliminują cywilizację mutantów. Nieliczni, którzy pozostali przy życiu, przetrzymywani są w obozach koncentracyjnych. Wolverine musi cofnąć się do lat 70. XX wieku, by zmienić historię i nie dopuścić do powstania zabójczych robotów, które zagrażają zarówno mutantom, jak i ludziom.

TVP 1
23.05 Pluton
Jest rok 1968. 18-letni Chris Taylor zaciąga się do wojska i zostaje wysłany do Wietnamu. Tam trafia do oddziału kierowanego przez dwóch skłóconych dowódców, za sprawą których podzieleni są też i żołnierze. W tych trudnych warunkach Chris musi zmierzyć się nie tylko z niebezpieczeństwami wojny, ale też własnymi słabościami, strachem, bólem i gniewem.

TV 4
23.10 Opętanie Michaela Kinga
Tytułowy Michael King po śmierci żony postanawia nakręcić film o zjawiskach nadprzyrodzonych, spirytyzmie i religii. Uważa je za mity, a osoby parające się nimi – za naciągaczy. Na potrzeby filmu wciela się w główną rolę i poddaje różnego rytuałom, aby udowodnić, że nie działają. Eksperyment szybko wymyka się jednak spod kontroli, a Michael będzie musiał stoczyć walkę o swoją duszę.

NIEDZIELA

TVN
20.00 Tango i Cash
Dwaj funkcjonariusze policji z Los Angeles – Ray Tango i Gabe Cash – zostają oskarżeni o zabójstwo agenta FBI. Stoi za tym szef mafii Yves Perret, któremu policjanci przeszkadzają w interesach. By ich upokorzyć, organizuje pułapkę, za sprawą której Tango i Cash trafiają do więzienia. Mężczyznom udaje się jednak uciec. Teraz zrobią wszystko, by zemścić się na ludziach, którzy wrobili ich w morderstwo, a przy okazji odzyskać dobre imię.

TVP 1
22.15 Zakochani w Amsterdamie
Młody prawnik z Kassel, Max Baumann, przeprowadza się do Amsterdamu, by rozpocząć pracę w firmie zajmującej się nieruchomościami. Jego uwaga skupiona jest wyłącznie na rozwinięciu kariery. Sytuacja ulega jednak zmianie, gdy poznaje śliczną właścicielkę lokalnego baru, Sophie. Sprawy tym bardziej się komplikują, gdy o nowym związku Maxa dowiadują się jego ojciec, który nie zgadza się na ten związek.

Polsat
22.40 Wydział zabójstw: Hollywood
Doświadczony detektyw Joe Gavilan dorabia jako agent nieruchomości, a jego partner K.C. Calden poza pracą w policji zajmuje się też nauką jogi i marzy o karierze aktora. Przed obojgiem pojawia się spore wyzwanie zawodowe, związane z zabójstwem wschodzącej gwiazdy rapu. Policjanci nie są zbyt zaangażowani sprawy, pochłonięci dodatkowymi zajęciami i życiem prywatnym.

TV Puls
23.35 Maczeta
Były agent federalny Meksyku – Machete Cortez, jest mistrzem w posługiwaniu się bronią sieczną, który ukrywa się w Stanach Zjednoczonych przed szefem narkotykowego kartelu. Pewnego dnia otrzymuje zlecenie zabójstwa skorumpowanego senatora, Johna McLaughlina. Jego zleceniodawca, Michael Booth, zdradza go, przez co Cortez zostaje postrzelony. Udaje mu się jednak ujść z życiem. Ścigany przez policję, ludzi Bootha i agentkę urzędu imigracyjnego Machete planuje brutalną zemstę.

Leave a Reply