sobota, 23 stycznia, 2021
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Wiadomości z kraju i ze świata

141 nowych przypadków w Polsce, w tym 9 na Opolszczyźnie

Resort zdrowia poinformował dziś rano o nowych przypadkach zakażenia wirusem SARS-Cov-2: „Mamy 141 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (98), dolnośląskiego (13), opolskiego (9), świętokrzyskiego (6), wielkopolskiego (5), zachodniopomorskiego (4), pomorskiego (3), podkarpackiego (2), lubuskiego (1)”.

Łącznie, w całej Polsce odnotowano do tej pory 22 964 przypadki zakażenia koronawirusem, w tym 631 na Opolszczyźnie. Od początku wybuchu epidemii w Polsce zmarło 1 043 osób (w tym 47 na Opolszczyźnie). 10 692 pacjentów wyzdrowiało (w tym 325 na Opolszczyźnie).

„Informujemy o 9 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie. Od początku trwania epidemii w woj. opolskim odnotowano 631 przypadków zakażenia koronawirusem” – czytamy w komunikacie biura wojewody opolskiego.

Powiat kluczborski. Dwóch mężczyzn w sile wieku oraz kobieta w wieku senioralnym. Cała trójka w dobrym stanie, przebywają w kwarantannie domowej. Transmisja lokalna.

Powiat oleski. Dwie kobiety w średnim wieku, które zakaziły się lokalnie. Ich stan jest dobry, przebywają w kwarantannie domowej.

Powiat nyski. Kobieta w sile wieku oraz kobieta w średnim wieku. Na tę chwilę brak informacji o ich stanie zdrowia i miejscu pobytu.

Powiat głubczycki. Mężczyzna w wieku senioralnym. Przebywa w domu, jego stan jest dobry. Transmisja lokalna.

Powiat prudnicki. Kobieta w średnim wieku niewymagająca hospitalizacji. Obecnie w kwarantannie domowej, zakaziła się lokalnie.

Leave a Reply