poniedziałek, 23 maja, 2022
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Wiadomości z kraju i ze świata

235 nowych przypadków w Polsce, 17 850 zakażonych od początku epidemii

Resort zdrowia poinformował dziś rano o nowych przypadkach zakażenia wirusem SARS-Cov-2: „Mamy 235 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (204), opolskiego (10), małopolskiego (5), zachodniopomorskiego (3), świętokrzyskiego (3), dolnośląskiego (3), kujawsko-pomorskiego (3), wielkopolskiego (2), warmińsko-mazurskiego (1), lubelskiego (1)”.

Łącznie, w całej Polsce odnotowano do tej pory 17 850 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 521 na Opolszczyźnie. W ciągu ostatnich kilkunastu godzin w naszym regionie potwierdzono 10 nowych zachorowań. „Informujemy o 10 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców woj. opolskiego. Po cztery przypadki przypadają na powiaty oleski oraz strzelecki, pojedyncze przypadki dotyczą mieszkańców powiatu opolskiego oraz Opola” – czytamy w komunikacie biura wojewody opolskiego.

Powiat oleski
Dwie kobiety  oraz dwóch mężczyzn. Kobieta w średnim wieku zakaziła się lokalnie. Jest w dobrym stanie i przebywa w kwarantannie domowej. Druga z pań jest w sile wieku, jednakże na tę chwilę nie dysponujemy informacjami o jej stanie i miejscu pobytu.
W powiecie oleskim koronawirusa potwierdzono także u mężczyzn w średnim i w sile wieku. Panowie są w dobrym stanie, przebywają w kwarantannie domowej i zakazili się lokalnie.
 
Powiat strzelecki
Dwóch mężczyzn w sile wieku oraz dwoje seniorów. Wszyscy są w dobrym stanie, przebywają w kwarantannie domowej. Transmisja lokalna.
 
Powiat opolski
Mężczyzna w średnim wieku. Jego stan lekarze także oceniają na dobry, przebywa w kwarantannie domowej. Zakaził się lokalnie.
 
Opole
Podobnie jest w przypadku mieszkańca pow. opolskiego – mężczyzna w średnim wieku, również przebywa w kwarantannie domowej. Zakaził się lokalnie, a jego stan określany jest jako dobry.

Dodajmy, że od początku wybuchu epidemii w Polsce zmarły 893 osoby (w tym 38 na Opolszczyźnie). 6 918 pacjentów wyzdrowiało (w tym 201 na Opolszczyźnie).

Leave a Reply