poniedziałek, 23 maja, 2022
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Wiadomości z kraju i ze świataCiekawostki

236 nowych przypadków zakażenia w całym kraju, 4 na Opolszczyźnie

Dziś rano resort zdrowia opublikował kolejny raport o stanie zagrożenia epidemicznego. Potwierdzono 236 nowych przypadków, liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 14 242. W ciągu ostatnich kilku godzin zmarło 3 pacjentów. Od początku wybuchu epidemii w Polsce śmierć spowodowaną COVID-19 poniosło 700 osób. Na Opolszczyźnie zanotowano 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem.

– Mamy 122 nowe, potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (99), wielkopolskiego (61), świętokrzyskiego (18), małopolskiego (16), dolnośląskiego (11), zachodniopomorskiego (8), pomorskiego (6), warmińsko-mazurskiego (4), opolskiego (4), kujawsko-pomorskiego (4), podkarpackiego (2), lubelskiego (2), podlaskiego (1) – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie resort podał informację o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem: 67-letniego mężczyzny w Starachowicach, 74–letniej kobiety w Zgierzu, 69-letniego mężczyzny w Raciborzu. Większość osób miała choroby współistniejące.

Obecny bilans (wtorek 05/05 na godz. 10:00) zakażeń koronawirusem to 14 242 osób. Zanotowano już 700 wypadków śmierci z powodu zakażenia.

Na Opolszczyźnie 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem

– Mamy cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie opolskim. Zgodnie z danymi, przekazanymi dziś rano przez WSSE Opole, dwa dotyczą mieszkańców powiatu brzeskiego, po jednym z powiatów: opolskiego i kędzierzyńsko-kozielskiego – informuje Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik prasowy Wojewody Opolskiego.

Pow.brzeski. Kobieta w wieku senioralnym oraz mężczyzna w wieku średnim. Oboje w kwarantannie domowej, ich stan jest dobry. Zakazili się lokalnie.

Pow. kędzierzyńsko-kozielski. Kobieta w sile wieku. Przebywa w kwarantannie domowej, jej stan jest dobry. Zakaziła się lokalnie.

Pow. opolski. Mężczyzna w wieku senioralnym. Przebywa w kwarantannie domowej. Stan dobry, transmisja lokalna.

Obecny bilans (wtorek 05/05 na godz. 10:00) zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie to 440 osoby. Zanotowano już 30 wypadków śmierci z powodu zakażenia.

Leave a Reply