niedziela, 9 sierpnia, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Region OpoleBorki

Borkowianie świętowali w plenerze

Już po raz drugi mieszkańcy Borek w wyjątkowy sposób uczcili święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Najpierw wzięli udział w mszy polowej, zorganizowanej na miejscowej przystani kajakowej, a następnie, korzystając z zaproszenia Stowarzyszenia „Borki – Aktywni Razem”, wspólnie spędzili popołudnie przy grillu i atrakcjach wodnych.

Spotkanie rozpoczęła msza święta, podczas której w podzięce za tegoroczne plony poświęcono przyniesione przez wiernych zboża, kwiaty i zioła. Kiedy uroczystości się zakończyły, wszyscy otrzymali poczęstunek w formie ciepłego rosołku i część z zebranych wyruszyła do Kolanowic, skąd kajakami wracali nad borkowską przystań. Tu czekały już na nich słodkie wypieki i przysmaki z grilla. Na tym jednak nie koniec – dla mieszkańców przygotowano także przejażdżki po Odrze na skuterze wodnym, pontonie i motorówkach. Za sterami jednej z nich, podobnie jak w zeszłym roku, stanął wójt gminy Dobrzeń Wielki, Piotr Szlapa. Do kolejnych zapraszali strażacy ochotnicy z OSP w Czarnowąsach i Dobrzeniu Małym.

Nie zapomniano też o najmłodszych. Przede wszystkim mogły one do woli korzystać z atrakcji wodnych. Poza tym na terenie przystani stanął namiot, w którym dzieciaki mogły stworzyć własny model łódki w trakcie warsztatów modelarskich.

Taki sposób spędzania święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny najwyraźniej przypadł mieszkańcom Borek do gustu, bo frekwencja dopisała jeszcze bardziej niż w zeszłym roku. Jak tak dalej pójdzie, przystań trzeba będzie powiększyć, bo za kilka lat nie zmieszczą się wszyscy chętni do wspólnego świętowania.

Dodaj komentarz