czwartek, 30 czerwca, 2022
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Ciekawostki

Dni Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Łubnianach

Dzieci zanocowały w luboszyckiej filii biblioteki

Czerwiec zaczął się w gminie Łubniany bardzo artystycznie. To za sprawą inicjatywy Łubniańskiego Ośrodka Kultury wraz z Biblioteką Publiczną w Łubnianach i jej filiami. Wspólnymi siłami zorganizowano Dni Amatorskiego Ruchu Artystycznego (w skrócie DARA). Przez kilka dni w całej gminie odbywały się działania promujące czytelnictwo.

Oficjalnie obchody DARA otwarto czwartego czerwca, kiedy do ŁOKu zawitała łubniańska pisarka i dziennikarka Radia Opole pani Teresa Zielińska. Opowiedziała o swojej najnowszej książce „(O)polskie Antypody”. Autorka opisuje w niej dzieje Polaków, którzy wyemigrowali do Australii i Nowej Zelandii. Spotkanie ubarwił występ zespołu muzyki ludowej Silesia.

W ramach DARA odbył się m. in. rajd pod hasłem „Odjazdowy Bibliotekarz”. Bibliotekarze i czytelnicy z Łubnian, Jełowej, Luboszyc, Murowa i Zagwiździa wsiedli na rowery i spotkali się w Studzionce. W przejażdżce wzięło udział prawie 50 osób.

Siódmego czerwca Katarzyna Sobota i Agnieszka Nalichowska – bibliotekarki z Jełowej oraz Luboszyc – w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odwiedziły najbliższe przedszkola, gdzie czytały maluchom lektury. Kolejną akcją promującą czytelnictwo wśród dzieci była Noc Bibliotek. Dzieci zanocowały w Filii Bibliotecznej w Luboszycach.

Prawie wszystkie wydarzenia w ramach DARA były częścią inicjatyw ogólnopolskich. O szczegółach piszemy w papierowym wydaniu Echa Gmin Opolskich. 

<

p class=”western”>

Leave a Reply