niedziela, 23 lutego, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Dobrzeń WielkiDobrzeń Wielki

Dobrzeń Wielki gościł „Małego Księcia”

Dobrzeń Wielki gościł „Małego Księcia”

Wczoraj, późnym popołudniem, na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim pojawiła się grupa teatralna „Magia Słów” z Naroka. Młodzi artyści wystawili sztukę „Mały Książę” na podstawie książki autorstwa francuskiego pisarza Antoine de Saint-Exupéry’ego.

 

Sala kinowa dobrzeńskiego GOK-u szybko zapełniła się niemal do ostatniego miejsca. Poruszająca historia chłopca odkrywającego znaczenie przyjaźni, miłości i odpowiedzialności za drugiego człowieka przyciągnęła nie tylko dzieci – wśród publiczności nie brakowało starszych widzów. I myślę, że nikt nie żałował tej godziny spędzonej w towarzystwie aktorów z Naroka. Spektakl robił wrażenie.

Autorem scenariusza jest proboszcz parafii pw. św. Floriana w Naroku, ks. Witold Walusiak, który przed laty był wikariuszem w Dobrzeniu Wielkim. Spektakl w dobrzeńskim GOK-u zainicjowała zaś Krystyna Gierok – gminna animatorka osób starszych, która podziękowała młodym artystom koszem pełnym kwiatów i zapewniła, że nie po raz ostatni Dobrzeń gościł „Magię Słów”. I oby jak najszybciej grupa teatralna znów zawitała na deskach GOK-u.

Dodaj komentarz