wtorek, 21 września, 2021
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Łubniany

O Kobietach i dla Kobiet

O Kobietach i dla Kobiet

11 marca w Łubniańkim Ośrodku Kultury odbyła się kolejna edycja wydarzenia „Kobieta w poezji i sztuce”, organizowana corocznie przez Gminną Bibliotekę Publiczną z okazji Dnia Kobiet.

Tym razem gośćmi wieczoru były poetka Agnieszka Chrobot i Małgorzata Pasznicka, która nadała wierszom muzyczny wymiar.

Panie zebrały się w kameralnej sali koncertowej, na której panował nastrojowy półmrok rozświetlony jedynie płomykami świec migocącymi na małych stolikach. W powietrzu unosił się aromatyczny zapach świeżo palonej kawy i łagodne dźwięki gitarowej muzyki.

Wieczór był dla kobiet i o kobietach. Agnieszka Chrobot zaprezentowała swoją twórczość, recytując z pasją swoje wiersze, których głównym tematem była miłość. Miłość szeroko rozumiana. Miłość do siebie, bliźniego, Boga i otaczającego świata. Wiersze nabierały głębi, kiedy śpiewała je wokalistka Małgorzata Pasznicka. Jej liryczna i delikatna aranżacja zachwyciła słuchaczki.

Między wokalnymi i recytatorskimi występami panie odsłaniały rąbki tajemnic związanych z ich pasją, opowiadając nieco o sobie, o napotkanych osobach, zdarzeniach i okolicznościach, które przywiodły ich do miejsca, w którym obecnie się znajdują.

Artystki zostały nagrodzone brawami i gorącymi podziękowaniami. Same również podziękowały za ciepłe i życzliwe przyjęcie. Obiecały, że odwiedzą jeszcze Łubniany.

Po części poetyckiej kobiety mogły zakupić tomiki poezji i płyty zaopatrzone w osobiste dedykacje poetki i wokalistki oraz przy stolikach zastawionych słodkościami porozmawiać, podzielić się wrażeniami i zadać pytania autorkom. Wieczór zgoła różny od tych, które w innych sołectwach przygotowano dla pań z okazji ich święta.

Wieczór wyjątkowy, zorganizowany z myślą o kobietach i dla kobiet. Delikatny, głęboki, czasami humorystyczny i pełen czaru. Jak kobiety…

Leave a Reply