niedziela, 19 maja, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Łubniany

Drezdeński jarmark świąteczny z Łubniańskim Ośrodkiem Kultury

Magiczny klimat Bożego Narodzenia w sercu Drezna – taką niespodziankę przygotował dla mieszkańców Łubniański Ośrodek Kultury. W niedzielę 10 grudnia ŁOK organizuje wyjazd, podczas którego będzie można zwiedzić stolicę Saksonii oraz wziąć udział w jednym z najstarszych jarmarków świątecznych na świecie. Zapisy do końca listopada.

Uczestnicy wycieczki będą mieli okazję zobaczyć kilka z najciekawszych miejsc w Dreźnie: zamek drezdeński, Rynek Nowomiejski, plac teatralny z Operą Sempera, zespół pałacowy Zwinger, Katedrę Świętej Trójcy, Kościół Marii Panny czy tarasy Brühla. Zawitają również na drezdeński jarmark świąteczny – Striezelmarkt, który odbywa się tu od 1434 roku. Jarmark powstał jako jednodniowy targ, a dziś trwa przez cały adwent i przyciąga ok. 3 milionów odwiedzających z całego świata.

Koszt wyjazdu to 190 zł. W tej cenie znajduje się transport, przewodnik, udział w jarmarku oraz ubezpieczenie. Ponadto każdy z uczestników powinien mieć przy sobie ok. 20 euro na zakup biletów wstępu do zaplanowanych w programie obiektów. Zapisy prowadzone będą do 30 listopada w biurze nr 5 Łubniańskiego Ośrodka Kultury oraz pod numerem tel.: 774–215–096, wew. 22.

Drezdeński jarmark świąteczny z Łubniańskim Ośrodkiem Kultury 2
fot. Łubniański Ośrodek Kultury
Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz