wtorek, 23 kwietnia, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Popielów

EKO-edukacja w Gminie Popielów, czyli warsztaty, spotkania i wyjazdy z ekologią w roli głównej

Gmina Popielów rusza z nowym projektem – „EKO-edukacja w Gminie Popielów”. W najbliższych miesiącach czekają nas warsztaty, spotkania, wyjazdy edukacyjne i piknik ekologiczny, a pierwsze działania zaplanowano już na ten tydzień.

Łączny koszt projektu wynosi 146 125 złotych. Realizację rozpoczęto w tym tygodniu od „EKO-filmików”. Wybrani uczniowie ze szkół podstawowych podczas 12 spotkań ze specjalistą przygotują krótkie spoty promujące ekologię i zjawiska zachodzące w ekosystemie. W kolejnych miesiącach młodsi i starsi mieszkańcy będą mieli możliwość wzięcia udziału w cyklu warsztatów edukacyjnych, natomiast pracownicy biblioteki i Centrum Kultury wykorzystując interaktywną podłogę z pakietem gier oraz gry ekologiczne przeprowadzą ciekawe spotkania dotyczące edukacji ekologicznej. Poza tym zaplanowano „EKO-piknik” edukacyjny, który odbędzie się na kąpielisku w Nowych Siołkowicach, a także kilka wyjazdów:

  • do Centrum Warsztatowego Wśród Pszczół w Karłowicach, gdzie odbędą się warsztaty o tematyce pszczelarskiej;
  • do siedziby Stobrawskiego Parku Krajobrazowego w Ładzy na spotkania o tematyce działań chroniących lokalną bioróżnorodność;
  • do centrum wiedzy o wodzie Hydropolis we Wrocławiu, które odwiedzi ponad 150 uczniów z popielowskich szkół podstawowych;
  • do ogrodu botanicznego Arboretum w Wojsławicach, gdzie pojedzie 50 dorosłych mieszkańców.

Wszystko to zadzieje się do końca 2024 roku. W działaniach będą uczestniczyły dzieci ze wszystkich przedszkoli i szkół podstawowych z gminy Popielów, osoby dorosłe oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. Aby nie przegapić żadnego z wydarzeń, warto obserwować facebookowy profil Gminy Popielów (TUTAJ), gdzie na bieżąco zamieszczane są informacje o nadchodzących działaniach.

Projekt „EKO-edukacja w Gminie Popielów” został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

EKO-edukacja w Gminie Popielów, czyli warsztaty, spotkania i wyjazdy z ekologią w roli głównej 2
fot. Gmina Popielów
Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz