niedziela, 19 maja, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Łubniany

Gmina Łubniany apeluje: reagujmy, jeśli ktoś potrzebuje pomocy

Spadająca temperatura i coraz surowsze warunki atmosferyczne świadczą tylko o jednym: nieuchronnie zbliża się zima. Dla miłośników mroźnej aury to dobra wiadomość, innych martwi perspektywa konieczności ogrzewania domu czy codziennego zdrapywania lodu z szyb samochodowych. Są też jednak grupy ludzi, dla których okres zimowy to zagrożenie zdrowia, a nawet życia – seniorzy, osoby samotne, chore lub z niepełnosprawnościami, a także bezdomni. Z myślą o nich Gmina Łubniany zaapelowała – zwróćmy szczególną uwagę na tych, którzy mogą potrzebować pomocy.

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym, gorąco zachęcamy do pomocy międzysąsiedzkiej i zwykłej obserwacji codziennej aktywności sąsiadów – nic nie zastąpi bowiem ludzkiej czujności i wrażliwości” – słusznie zauważa Urząd Gminy na swojej stronie internetowej.

Co można zrobić, jeśli wśród mieszkańców gminy Łubniany zauważymy kogoś potrzebującego wsparcia? W tygodniu można skontaktować się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej (nr tel.: 774–211–958), który w poniedziałki jest czynny w godz. 8.00–16.00, natomiast od wtorku do piątku w godz. 7.00–15.00. Wieczorami, w weekendy lub w poważnych przypadkach należy powiadomić Komisariat Policji w Dobrzeniu Wielkim (nr tel.: 478–637–203) bądź dzwonić pod numer alarmowy 112.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz