środa, 29 listopada, 2023
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Dobrzeń WielkiDobrzeń MałyDobrzeń WielkiWiadomości

Uczniowie wrócili w mury Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim

Nadszedł wrzesień, a z nim koniec wakacji. Uczniowie powrócili w szkolne mury, by przez kolejnych 10 miesięcy zdobywać wiedzę, doświadczenia i przyjaciół. Zanim jednak dzieci i młodzież zasiedli w ławkach, czekała ich oficjalna inauguracja roku szkolnego 2019/20. Nie inaczej było w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim.

Na hali widowiskowo-sportowej spotkali się uczniowie szkoły podstawowej i liceum, ale też technikum i szkoły branżowej, ponieważ w placówce w Dobrzeniu Małym kończy się remont. Wszystkich powitała dyrektor Dorota Gajda-Szczegielniak.

– Rzeczywistość wokół nas zmienia się coraz szybciej, a współczesny świat wymaga od nas nieustannie nowych umiejętności. Życzę wszystkim, byśmy mieli poczucie dobrze wykorzystanego czasu i wierzę w zrealizowanie czegoś więcej niż podstawa programowa. Bo jest to jedynie konieczne minimum – mówiła dyrektor Gajda-Szczegielniak, która życzyła powodzenia uczniom, rodzicom i swojej kadrze nauczycielskiej.

Jak co roku podczas rozpoczęcia roku szkolnego zorganizowano wykład inauguracyjny. Tym razem zaproszono wykładowcę Uniwersytetu Opolskiego, filozofa i etyka prof. dr hab. Grzegorza Francuza, który opowiadał o szczęściu i samorealizacji. Uczniowie usłyszeli między innymi o zewnętrznych i wewnętrznych źródłach szczęścia, jego elementach, koncepcji trwałego szczęścia człowieka, a nawet otrzymali wskazówki, jak osiągnąć szczęście na co dzień.

Więcej w kolejnym numerze Echa Gmin Opolskich.

Echo Gmin Opolskich

Leave a Reply