czwartek, 30 czerwca, 2022
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Dobrzeń Wielki

Jak załatwić sprawę w gminie Dobrzeń Wielki

Po ogłoszeniu stanu zagrożenia epidemicznego w całej Polsce zaszły zmiany w funkcjonowaniu placówek gminnych, pocztowych i ośrodków zdrowia. Jak działają te miejsca w gminie Dobrzeń Wielki i w jaki sposób się z nimi kontaktować?

Urząd Gminy

Wprowadzono ograniczenia kontaktów osobistych na terenie urzędu. W celu załatwienia spraw należy kontaktować się z pracownikami telefonicznie, mailowo bądź za pośrednictwem platformy ePUAP. Złożenie pisma/wniosku możliwe jest również poprzez wrzucenie dokumentu do urny usytuowanej w przedsionku wejścia głównego do urzędu.
Na czas zamknięcia urzędu nieczynna pozostaje także kasa. Wpłaty można dokonać przez internet.
W sprawach nagłych dotyczących Urzędu Stanu Cywilnego (np. urodzenia, zgony) można umówić spotkanie drogą telefoniczną lub mailową (tel. 77 411 03 20, usc@dobrzenwielki.pl).
Numery telefonów i adresy e-mail do poszczególnych referatów można znaleźć TUTAJ

Ośrodki Zdrowia

W związku z obowiązującym stanem epidemicznym do przychodni Megamed w Dobrzeniu Wielkim i w Borkach można zgłaszać się tylko w sytuacjach koniecznych. Wstrzymano rejestrację osobistą, zamiast tego rejestrować można się tylko telefonicznie. Dane kontaktowe dostępne są TUTAJ. Wszystkie badania profilaktyczne zostały odwołane. W przypadku gorszego samopoczucia można uzyskać teleporadę pod numerami:
poradnia lekarska POZ w Borkach: 77 423 51 54; 77 423 51 54 61,
poradnia pediatryczna w Borkach: 77 423 51 76; 77 423 51 66.
Istotne zmiany wprowadzono również w Stobrawskim Centrum Medycznym w Kup. Do odwołania wstrzymano planowe przyjęcia do szpitala. Do 27 marca wstrzymano także przyjęcia pacjentów na rehabilitację w ramach: Ośrodka Rehabilitacji Dziennej, Ośrodka Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci, fizjoterapii ambulatoryjnej oraz Poradni Rehabilitacyjnej. Odbywają się natomiast przyjęcia pacjentów w kierunku diagnostyki bezdechów śródsennych.
Informacje w sprawie terminów przyjęć uzyskać można telefonicznie:
Oddział Reumatologiczny – 77/40 32 835;
Oddział Geriatryczny – 77/42 74 702;
Oddział Chorób Płuc, Oddział Chorób Płuc dla Dzieci, Oddział Chorób Wewnętrznych, Oddział Rehabilitacyjny – 77/40 32 862.

Poczta Polska

Aby zapobiec rozprzestrzeniania się koronawirusa, wydzielono taśmą specjalne strefy bezpieczeństwa, aby zminimalizować sytuacje, w których klienci i pracownicy są w odległości mniejszej niż metr. Wywieszono także komunikaty do klientów z prośbą o zachowanie odległości około 1,5 metra podczas oczekiwania na obsługę przy okienku i pozostanie za znajdującą się na podłodze taśmą, także w trakcie obsługi. Pracownicy kolejno proszą klientów o podchodzenie do stanowiska obsługi. Bliżej mogą podchodzić jedynie w celu okazania dokumentów i innych niezbędnych czynności, na wyraźną prośbę pracownika.
Ograniczono także godziny pracy placówek pocztowych. UP przy ul. Namysłowskiej 46 c w Dobrzeniu Wielkim pracuje w dni robocze w godzinach 8:30 – 14:30. W Kup placówka przy ul. Młyńskiej 10a jest czynna od 9:00 do 15:00 w każdy poniedziałek, wtorek, środę i piątek. W czwartki zaś od 14:00 do 20:00.
Ponadto wprowadzono ograniczenia w przyjmowaniu przesyłek zagranicznych. Obecnie wysyłka za granicę jest możliwa do:
Niemiec – listy (priorytetowe i ekonomiczne), paczki (priorytetowe i ekonomiczne) oraz GLOBAL Expres;
Czech i Słowacji – listy (priorytetowe i ekonomiczne), paczki (priorytetowe i ekonomiczne);
Ukrainy – listy (ekonomiczne), listy polecone (priorytetowe), paczki (ekonomiczne) oraz Paczka UKRAINA PLUS;
Białorusi, Litwy, Łotwy, Danii, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Holandii – listy ekonomiczne oraz paczki ekonomiczne;
Meksyku (drogą morską) – listy ekonomiczne;
USA i Kanady (drogą morską) – listy (ekonomiczne) oraz paczki (ekonomiczne).

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Także w GOPS-ie ograniczono wizyty, zachowując kontakt telefoniczny pod numerami: 77 4032550; 77 4696517; 667 808 046 w godzinach pracy Ośrodka. Wizyty odwołane są bezterminowo.
Zaleca się składanie dokumentów drogą elektroniczną, przez ePUAP lub pocztę e-mail: dobrzen@dobrzwielki.pl; kierownik@dobrzwielki.pl. Korespondencję można również pozostawić w skrzynce pocztowej dostępnej 24 h/ dobę. Skrzynka wisi na płocie przy wejściu do budynku GOPS od ulicy Reymonta.
Wszelkie świadczenia przyznane na podstawie prawomocnej decyzji administracyjnej realizowane będą w wyznaczonym terminie.

Leave a Reply