niedziela, 9 sierpnia, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Łubniany

Jak załatwić sprawę w gminie Łubniany

Po ogłoszeniu stanu zagrożenia epidemicznego w całej Polsce zaszły zmiany w funkcjonowaniu instytucji gminnych, placówek pocztowych i ośrodków zdrowia. Jak działają te miejsca w gminie Łubniany i w jaki sposób się z nimi kontaktować?

Urząd Gminy

Zgodnie z zarządzeniem wydanym przez wójta Pawła Wąsiaka, od 16 marca Urząd Gminy Łubniany jest podzielony na dwie strefy. W pierwszej, wydzielonej na parterze budynku na wprost wejścia głównego, obsługiwani są interesanci. Poza nią urząd jest zamknięty dla osób z zewnątrz, a wstęp do strefy zamkniętej zachowują wyłącznie pracownicy, dla których wejście i wyjście możliwe jest wyłącznie przez drzwi zewnętrzne znajdujące się w łączniku między budynkami.
Kontakt z urzędem jest możliwy telefonicznie, pocztą tradycyjną, pocztą elektroniczną oraz przez epuap.gov.pl. W przypadku kiedy obecność interesanta w urzędzie gminy okaże się niezbędna, zostanie on przyjęty przez wyznaczonego pracownika w wydzielonej w tym celu strefie.
Dane teleadresowe do pracowników wszystkich referatów można znaleźć TUTAJ.

Ośrodki Zdrowia

W związku z zagrożeniem epidemicznym, dbając o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców, wprowadzono następujące zmiany w organizacji przyjęć w poradniach Podstawowej Opieki Zdrowotnej:
1. Rejestracja odbywa się wyłącznie telefonicznie. Przychodnia w Łubnianach – 77 421 50 06, 601 674 979; przychodnia w Luboszycach – 77 42 15 753; przychodnia w Jełowej – 77 42 11 038;
2. Pacjentom udzielane są teleporady w godzinach pracy przychodni;
3. W sytuacjach konieczności badania lekarskiego ustalana jest konkretna godzina wizyty w poradni;
4. Kody e-recept przekazywane są telefonicznie;
5. Badania profilaktyczne (m.in. bilanse) oraz szczepienia zostają tymczasowo odwołane.

Poczta Polska

Aby zapobiec rozprzestrzeniania się koronawirusa, wydzielono taśmą specjalne strefy bezpieczeństwa, aby zminimalizować sytuacje, w których klienci i pracownicy są w odległości mniejszej niż metr. Wywieszono także komunikaty do klientów z prośbą o zachowanie odległości około 1,5 metra podczas oczekiwania na obsługę przy okienku i pozostanie za znajdującą się na podłodze taśmą, także w trakcie obsługi. Pracownicy kolejno proszą klientów o podchodzenie do stanowiska obsługi. Bliżej mogą podchodzić jedynie w celu okazania dokumentów i innych niezbędnych czynności, na wyraźną prośbę pracownika.
Ograniczono także godziny pracy placówek pocztowych. UP przy ul. Opolskiej 74 w Łubnianach w poniedziałki pracuje od 14:00 do 20:00, natomiast w pozostałe dni robocze w godzinach 8:30 – 14:30. W Jełowej poczta jest czynna w godzinach 7:00-13:00 od poniedziałku do piątku, a dodatkowo od 9:00 do 12:00 w soboty. Placówka w Luboszycach działa od 9:30 do 15:30 w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki, a w piątki od 14:00 do 20:00.
Ponadto wprowadzono ograniczenia w przyjmowaniu przesyłek zagranicznych. Obecnie wysyłka za granicę jest możliwa do:
Niemiec – listy (priorytetowe i ekonomiczne), paczki (priorytetowe i ekonomiczne) oraz GLOBAL Expres;
Czech i Słowacji – listy (priorytetowe i ekonomiczne), paczki (priorytetowe i ekonomiczne);
Ukrainy – listy (ekonomiczne), listy polecone (priorytetowe), paczki (ekonomiczne) oraz Paczka UKRAINA PLUS;
Białorusi, Litwy, Łotwy, Danii, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Holandii – listy ekonomiczne oraz paczki ekonomiczne;
Meksyku (drogą morską) – listy ekonomiczne;
USA i Kanady (drogą morską) – listy (ekonomiczne) oraz paczki (ekonomiczne).

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Większość spraw załatwiana jest telefonicznie (77 421 19 58) oraz mailowo (kierownik@gops.lubniany.pl). Wizyty w ośrodku są możliwe wyłącznie po uprzednim umówieniu się z pracownikiem GOPS.
„Jesteśmy do Państwa dyspozycji – zmieniła się tylko forma komunikacji” – zapewniają pracownicy łubniańskiego GOPS-u.

Dodaj komentarz