sobota, 20 lipca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina ŁubnianyŁubniany

W Łubnianach powstanie plac zabaw

W Łubnianach powstanie plac zabaw

Na terenie przyszkolnym do końca maja tego roku ma powstać nowy, ogólnodostępny plac zabaw.

Łączna wartość inwestycji to 80 tys. zł. 54 tys. to kwota dofinansowania z LGD, resztę, czyli około 26 tys., dopłaci łubniański samorząd. Plac powstanie w bliskim sąsiedztwie szkoły podstawowej, boiska i siłowni zewnętrznej. Uczniowie będą mogli z niego korzystać w trakcie przerw szkolnych. Nawierzchnią placu ma być piasek i trawa. Na uprzątniętym i zagospodarowanym wcześniej terenie zamontowanych zostanie pięć urządzeń.

Większa zjeżdżalnia z wieżą do wspinaczki i pajęczyną liniową,

mniejsza zjeżdżalnia, podwójne huśtawki oraz dwie huśtawki sprężynowe dla najmłodszych użytkowników. Oprócz tego na placu będą betonowe piłkarzyki i stół do tenisa stołowego. Powstaną także trzy tablice edukacyjne zawierające treści promujące lokalną kulturę i tradycje. Na wyposażeniu znajdą się również ławeczki dla rodziców i kosze na śmieci. Plac będą oświetlały dwie lampy solarne.

W tym miesiącu podpisana zostanie umowa z wybranym wykonawcą, który całość prac zrealizuje do końca maja tego roku. Jeszcze przed wakacjami dzieci będą mogły cieszyć się nowym i pierwszym w Łubnianach ogólnodostępnym parkiem rozrywki.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz