niedziela, 23 lutego, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Łubniany

Wakacje w gminie Łubniany

W gminie Łubniany wakacje na pewno nie będą nudne. Łubniański Ośrodek Kultury przygotował dla dzieci wiele atrakcji.

Centrum zajęć wakacyjnych będzie Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnianach. Tam dla dzieciaków przygotowano różne warsztaty, gry i zabawy pod hasłem „Kultura na Lato”. Nie zapomniano jednak o innych sołectwach i każda filia biblioteczna zaplanowała dla dzieci coś ciekawego.

W Łubnianach zajęcia rozpoczną się 5 sierpnia warsztatami tanecznymi, które zaplanowano również na następny dzień. Później na dzieci będą czekać kolejno: „Podróże małe i duże”, „Magiczne Pudełka”, warsztaty florystyczne, podchody, gry i zabawy terenowe, zajęcia plastyczne „Mój Dom” oraz dzień z zagadką. Ostatnie zajęcia, które odbędą się 19 sierpnia, upłyną uczestnikom pod hasłem „Dzień skauta”.

Nie mniej atrakcji przygotowano w Luboszycach. W miejscowej bibliotece w Domu Parafialnym zajęcia zaplanowano od 15 do 26 lipca. W tym czasie dzieci będą mogły skorzystać z warsztatów tanecznych i plastycznych, zabaw i gier, także na świeżym powietrzu, czy projekcji filmów i bajek. Wszystko to od poniedziałku do piątku w godzinach 9:30 – 12:30.

Co będzie się działo w Brynicy? Zajęcia komputerowe, plastyczno-techniczne, warsztaty taneczne, zagadki, rebusy, krzyżówki, kolorowanki, głośne czytanie książek, projekcje filmów i bajek, wspólne robienie sałatki i turniej tenisa stołowego – takie atrakcje będą czekać w bibliotece i świetlicy OSP od 22 lipca do 2 sierpnia w godzinach 14:00 – 16:00.

Także filia biblioteczna w Jełowej nie zapomniała o najmłodszych. Tam od 8 do 19 lipca zaplanowano gry i zabawy oraz zajęcia plastyczne, 17 lipca odbędą się warsztaty mydlarskie, a w dniach 18 – 19 lipca – warsztaty taneczne.

Na tym jednak nie koniec atrakcji. Łubniański Ośrodek Kultury przygotował dla dzieci dwie wycieczki – 10 lipca oraz 28 sierpnia. Pierwsza z nich jest już tradycją i odbywa się po hasłem „Piknik na Florydzie”, w trakcie którego dzieci będą mogły między innymi zwiedzić Zamek Piastów Śląskich w Brzegu, wziąć udział w zajęciach na krytej pływalni oraz konkursach plastycznych i sprawnościowych, a także zobaczyć pokaz sprzętu wojskowego czy przepłynąć się łodziami.

Więcej informacji i szczegółowe programy na plakatach poniżej.

Dodaj komentarz