środa, 22 marca, 2023
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Dobrzeń Wielki

Na co wydać 50 tysięcy…

Na co wydać 50 tysięcy…

Dobrzeniacy zastanawiali się podczas zebrania wiejskiego, na co wydać kwotę funduszu sołeckiego, która dla Dobrzenia Wielkiego wynosi niespełna 51 tysięcy zł.

Spotkanie z mieszkańcami odbyło się w budynku remizy strażackiej, uczestniczyli w nim wójt Henryk Wróbel, radny Rafał Kampa oraz sołtys Bernard Żmuda. Frekwencja wyjątkowo dopisała, kilkudziesięciu mieszkańców postanowiło, że chce uczestniczyć w decydowaniu o tym, na co przeznaczone zostaną pieniądze przyznane sołectwu. Fundusz sołecki daje mieszkańcom takie prawo. Aby rozdysponować pieniądze na różne inicjatywy, na zebraniu wiejskim należy podjąć uchwałę przyjętą głosowaniem.

Po godzinnej prawie dyskusji, na co wydać środki z funduszu sołeckiego, przegłosowano listę realizowanych przez sołectwo przedsięwzięć. 51 tysięcy mieszkańcy Dobrzenia postanowili wydać na dofinansowanie festynu wiejsko- parafialnego, festynu sportowego TOR-u, festynu Odry Ślum, imprezy integracyjnej Pokonaj bariery z Mikołajem, Biegu od Jeziora do Jeziora, Magii Cyrku, zaopatrzenie druhów w sportowe stroje, a orkiestrantów w stroje reprezentacyjne (tylko uzupełnienie braków) oraz zakup stojaków rowerowych. Po długiej dyskusji przegłosowano również budowę wiaty na Balatonie.

Oprócz głosowania nad funduszem sołeckim uczestnicy spotkania skorzystali z obecności wójta, aby porozmawiać o nurtujących ich o sprawach. Dotyczyły one w lwiej części stanu chodników, wąskich dróg i nieoświetlonych ulic.

Zebranie w założeniu miało mieć jeszcze jedną część, wyborczą. Mieszkańcom mieli zostać oficjalnie przedstawieni kandydaci na wójtów. Jednak z uwagi, na to, że zebranie się przeciągnęło się w czasie, a mieszkańcy mieli wiele spraw bieżących do omówienia, zrezygnowano z tego punktu spotkania. Zebranie wyborcze odbędzie się w innym terminie.

Szersza relacja z zebrania w papierowym wydaniu Echa

Leave a Reply