sobota, 27 lutego, 2021
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina ŁubnianySport

Nowy sprzęt dla młodych piłkarzy z Luboszyc

ULKS Młode Orły z Luboszyc otrzyma wsparcie z Urzędu Gminy Łubniany. Wójt Paweł Wąsiak podpisał umowę z prezesem klubu Tomaszem Bardjanem na zakup sprzętu sportowego.

Młode Orły otrzymają wszystko to, co pozwoli im swobodnie rozwijać pasję do piłki nożnej – bramki i akcesoria treningowe, stroje piłkarskie i różnego rodzaju sprzęt sportowy.

– Ten sprzęt pozwoli nam na wiele. Dziękujemy wójtowi i komisji, która opiniowała nasz wniosek. Słowa nie wyrażą naszej wdzięczności, więc najlepszym podziękowaniem będą uśmiechy dzieci. Cieszymy się, że Urząd Gminy zauważa potrzebę aktywizacji najmłodszych i daje im możliwość rozwijania swoich pasji – mówi Tomasz Bardjan, prezes klubu i trener Młodych Orłów.

Klub Młode Orły Luboszyce istnieje od kilku miesięcy – powstał późną jesienią ubiegłego roku, jednak już zrzesza 17 młodych piłkarzy. Trener Tomasz Bardjan w pracy z dziećmi łączy wykształcenie pedagogiczne z doświadczeniem trenerskim i poza szkoleniem świetnych piłkarzy, stara się też wychować dobrych ludzi. A sport nadaje się do tego idealnie.

– Przede wszystkim stawiam nacisk na edukację i kształtowanie charakteru. Piłka nożna jest na dalszym planie, bo oczywistym jest, że nie wszystkie Młode Orły zostaną w przyszłości piłkarzami. Może jednak to doświadczenie sprawi, że będą na przykład świetnymi fizjoterapeutami – mówi.

Poza aktywizacją dzieci, klub aktywizują też ich rodziców. Raz w miesiącu odbywają się rodzinne treningi, kiedy młodzi piłkarze spotykają się na boisku ze swoimi rodzicami.

– Mają okazję przekonać się, jak trenują ich dzieci i że to wcale nie jest takie łatwe – śmieje się Tomasz Bardjan.

Klub wciąż jest otwarty na nowych, młodych piłkarzy. Chętnie widziane są wszystkie przedszkolaki i uczniowie pierwszych klas podstawowych. Płeć nie gra roli, co udowadnia pierwsza „Młoda Orlica” w zespole. Przed podjęciem decyzji rodzice i dzieci mogą przyjrzeć się treningom, które odbywają się w środy w godzinach 16:30 – 17:30 i piątki w godzinach 17:30 – 19:00 na boisku w Luboszycach.

– Zapraszamy do naszej „orlej rodziny” wszystkich chętnych chłopców i dziewczynki – zachęca trener. – Przygoda z piłką nożną nigdy nie zaczyna się na wielkich stadionach, tylko na lokalnych boiskach – przypomina.

Leave a Reply