niedziela, 29 marca, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
CiekawostkiGmina Łubniany

Przez zabawę uczą się języka

W gminie Łubniany na dobre ruszyła kolejna, wiosenna edycja Samstagskursu. Dzieci poprzez zabawę uczą się języka niemieckiego.

Tym razem w ramach tak zwanej „sobotniej szkółki” utworzono dwie grupy – w Łubnianach i Luboszycach. W zajęciach biorą udział dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Przez 10 tygodni będą spotykać się co sobotę i rozwijać swoją kreatywność, jednocześnie poznając podstawy języka naszych zachodnich sąsiadów.

Kilka spotkań Samstagskursu już za nami. Dzieciaki pod okiem germanistki bawiły się, rysowały, tańczyły, śpiewały, a nawet gotowały, niepostrzeżenie poznając kolejne słówka w języku niemieckim. Tego, że ich spotkania są de facto nauką, nie zdążyły nawet zauważyć. Na tym polega magia „sobotniej szkółki”.

Organizatorem kursów jest Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce, a ich lokalnymi koordynatorami są koła DFK. Większość kosztów pokrywają środki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych RFN oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Rzeczpospolitej Polskiej. Pomysłodawcą projektu jest Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim.

<

p class=”western”>fot. DFK Luboszyce

Dodaj komentarz