sobota, 20 lipca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
CiekawostkiGaleria zdjęćGmina Łubniany

Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem

Ponad 42 tysiące złotych zebranych na leczenie chorego Piotrusia z Łubnian

50 tysięcy złotych – to kwota, jaka jest potrzebna, aby dwuletni Piotruś Świerc z Łubnian dostał szansę na normalne życie. Tyle kosztuje terapia komórkami macierzystymi, która może pomóc w jego rozwoju. Dlatego w akcję pomocy włączyła się lokalna społeczność z wójtem Pawłem Wąsiakiem na czele.

Wspólnymi siłami zorganizowano Bal Charytatywny na rzecz Piotrusia. Na leczenie Piotrusia przeznaczono nie tylko dochód z cegiełek zakupionych przez ponad 100 par jako wejściówki na imprezę, ale również przeprowadzono licytację. Pod młotek poszły m.in. dzieła sztuki i gadżety sportowe oddane przez darczyńców. Wśród nich np. kula mistrza olimpijskiego Tomasza Majewskiego, koszulki z autografami reprezentacji Polski w piłce ręcznej, żużlowca Patryka Dudka, zawodników Borussii Dortmund, czy piłka z podpisem Kuby Błaszczykowskiego i Jerzego Brzęczka. Najcenniejszym przedmiotem licytacji okazała się koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego. Poszła za kwotę ponad 7. tysięcy złotych.

Ostatecznie zebrano ponad 42 tysiące złotych. To kwota, która przewyższyła wszelkie oczekiwania osób zaangażowanych w organizację. Wszystko dzięki niezwykłemu zaangażowaniu zarówno organizatorów, jak i mieszkańców, którzy promowali akcję nie tylko wśród znajomych i mieszkańców gminy, ale zainteresowały inicjatywą lokalną prasę, radio oraz telewizję, także tą ogólnopolską. Do udziału w balu zachęcali gospodarze programu śniadaniowego telewizyjnej Dwójki Marcelina Zawadzka i Tomasz Wolny oraz dyrygent Maciej Niesiołowski.

Nadal można oddać 1% podatku  na rzecz Piotrusia (cel: KRS 0000037904cel szczegółowy: 32329 Świerc Piotr) lub poprzez fundację „Zdążyć z pomocą”, której podopiecznym jest Piotruś (https://dzieciom.pl/podopieczni/32329).

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu Echa Gmin Opolskich.

Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem 36 Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem 37 Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem 38 Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem 39 Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem 40 Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem 41 Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem 42 Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem 43 Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem 44 Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem 45 Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem 46 Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem 47 Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem 48 Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem 49 Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem 50 Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem 51 Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem 52

Zdjęcia: Anna Patelska, Piotr Gosztyła, Rafał Mikołaszek

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz