piątek, 22 września, 2023
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
CiekawostkiGaleria zdjęćGmina Łubniany

Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem

Ponad 42 tysiące złotych zebranych na leczenie chorego Piotrusia z Łubnian

50 tysięcy złotych – to kwota, jaka jest potrzebna, aby dwuletni Piotruś Świerc z Łubnian dostał szansę na normalne życie. Tyle kosztuje terapia komórkami macierzystymi, która może pomóc w jego rozwoju. Dlatego w akcję pomocy włączyła się lokalna społeczność z wójtem Pawłem Wąsiakiem na czele.

Wspólnymi siłami zorganizowano Bal Charytatywny na rzecz Piotrusia. Na leczenie Piotrusia przeznaczono nie tylko dochód z cegiełek zakupionych przez ponad 100 par jako wejściówki na imprezę, ale również przeprowadzono licytację. Pod młotek poszły m.in. dzieła sztuki i gadżety sportowe oddane przez darczyńców. Wśród nich np. kula mistrza olimpijskiego Tomasza Majewskiego, koszulki z autografami reprezentacji Polski w piłce ręcznej, żużlowca Patryka Dudka, zawodników Borussii Dortmund, czy piłka z podpisem Kuby Błaszczykowskiego i Jerzego Brzęczka. Najcenniejszym przedmiotem licytacji okazała się koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego. Poszła za kwotę ponad 7. tysięcy złotych.

Ostatecznie zebrano ponad 42 tysiące złotych. To kwota, która przewyższyła wszelkie oczekiwania osób zaangażowanych w organizację. Wszystko dzięki niezwykłemu zaangażowaniu zarówno organizatorów, jak i mieszkańców, którzy promowali akcję nie tylko wśród znajomych i mieszkańców gminy, ale zainteresowały inicjatywą lokalną prasę, radio oraz telewizję, także tą ogólnopolską. Do udziału w balu zachęcali gospodarze programu śniadaniowego telewizyjnej Dwójki Marcelina Zawadzka i Tomasz Wolny oraz dyrygent Maciej Niesiołowski.

Nadal można oddać 1% podatku  na rzecz Piotrusia (cel: KRS 0000037904cel szczegółowy: 32329 Świerc Piotr) lub poprzez fundację „Zdążyć z pomocą”, której podopiecznym jest Piotruś (https://dzieciom.pl/podopieczni/32329).

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu Echa Gmin Opolskich.

Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem 53 Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem 54 Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem 55 Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem 56 Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem 57 Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem 58 Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem 59 Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem 60 Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem 61 Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem 62 Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem 63 Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem 64 Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem 65 Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem 66 Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem 67 Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem 68 Pierwszy bal charytatywny w gminie zakończony sukcesem 69

Zdjęcia: Anna Patelska, Piotr Gosztyła, Rafał Mikołaszek

Echo Gmin Opolskich

Leave a Reply