niedziela, 9 sierpnia, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Chróścice

Rozbiegane Chróścice

SONY DSC

Rozbiegane Chróścice

W Chróścicach sporo jest amatorów biegania, dokładnie nie wiadomo, kiedy ta sportowa pasja zawładnęła mieszkańcami sołectwa, ale od kilku lat grupa biegaczy sukcesywnie się powiększa.

Coraz częściej chróścickich biegaczy, solo lub w małych grupkach, można spotkać w godzinach popołudniowo – wieczornych na ścieżkach pieszo rowerowych i leśnych, których w sołectwie nie brakuje. Coraz większe zainteresowanie tym sportem stało się bodźcem do zorganizowania rodzinnego dorocznego „Biegu po chrust” rozpoczynającego trzydniowy sportowy festyn organizowany przez Victorię Chróścice. Pomysłodawcą wydarzenia jest Bogusław Szczepaniak i Martin Sobota, aktywni działacze sportowi zaangażowania w działalność klubu. Martin Sobota ma na swoim koncie spore osiągnięcia w bieganiu, można powiedzieć, że jest profesjonalistą w uprawianiu swojej pasji. W „Biegu po chrust” zawsze jako pierwszy dobiega do mety, chociaż nie o zwycięstwo tu chodzi, a o pokonanie własnych ograniczeń i osiągnięcie celu.

W tym roku 19 lipca odbyła się już szósta edycja „Biegu po chrust”, który tradycyjnie rozpoczął sportowe święto Chróścic. W wydarzeniu wzięło udział około 70 osób. Wśród nich byli nie tylko mieszkańcy Chróścic, czy gminy Dobrzeń Wielki, ale również goście Z Wrocławia, Oławy, Lewina Brzeskiego i Namysłowa. Impreza zdobywa oraz większą popularność i staje się wydarzeniem ponadregionalnym.

Uczestnicy biegu pokonali 5-kilometrową trasę biegnącą po obrzeżach Chróścic, między polami, zahaczając o leśne ścieżki.

Jako pierwszy do mety dobiegł Martin Sobota, osiągając wynik trochę powyżej 17.

minut.

Ramię w ramię biegli dorośli, młodzież i nawet dzieci. Wszyscy ukończyli bieg.

Zawodnicy zostali uhonorowani na mecie medalami wykonanymi własnoręcznie przez miejscowych rzemieślników z wikliny. Materiał, z którego wykonano medale, nie jest bez znaczenia, wiąże się z historią Chróścic, które słynęły z produkcji wiklinowych przedmiotów codziennego użytku i dekoracji. Wiklinowe medale wręczali członkowie zarządu Victorii Chróścice, organizatora biegu.

Bieg rozpoczął wielką sportową fetę w Chróścicach. Trzydniowy festyn obfituje w różne atrakcje. Artystyczne, muzyczne, gastronomiczne, rozrywkowe no i oczywiście sportowe.

Dodaj komentarz