piątek, 30 lipca, 2021
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Chróścice

Seniorzy przy wspólnym stole

Seniorzy przy wspólnym stole

14 grudnia w chróścickiej sali wiejskiej odbyła się kolejna wigilia dla nestorów.

Przy świątecznie udekorowanych stołach zasiadła starszyzna sołecka wraz z przedstawicielami samorządu i księdzem proboszczem. Spotkanie opłatkowe tradycyjnie rozpoczęło się wspólną modlitwą zainicjowaną przez księdza. Zebranych przywitała sołtys i radna powiatu Beata Wolny.

Kiedy nastał czas dzielenia się opłatkiem, padały życzliwe i ciepłe słowa oraz świąteczne życzenia. Do życzeń przyłączył się również wójt Piotr Szlapa oraz wicewójt Irena Weber.

Podczas spożywania wigilijnego dania składającego się tradycyjnie z ryby, tłuczonych ziemniaków i kapusty, na scenie wystąpiły uczniowie z chróścickiej podstawówki oraz maluchy z ochronki prowadzonej przez siostry zakonne. Świąteczny repertuar wzruszył uczestników spotkania i wprowadził bożonarodzeniową atmosferę. Gościem specjalnym wigilijnego spotkania był święty Mikołaj, który hojną ręką rozdał prezenty dzieciom i seniorom.

Na koniec sołtys zainicjowała wspólne kolędowanie, do którego włączyli się pozostali na sali goście.

Organizatorami dorocznej wigilii jest Rada Sołecka, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Urząd Gminy. Do organizacji uroczystości włączyli się również młodzi wolontariusze z PSP Chróścice. Dużą aktywnością, jak zwykle, wykazali się członkowie Rady Sołeckiej uwijający się w kuchni oraz chróścickie gospodynie, które sporządziły dla gości pyszną świąteczną makówkę.

Sołtys Beata Wolny dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przy organizacji spotkania.

Leave a Reply