niedziela, 19 maja, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Łubniany

Śląskie Śpiewanie

Śląskie Śpiewanie

19. kwietnia w Łubniańskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje do 25. edycji konkursu „Śląskie Śpiewanie”.

O udział w finale walczyło kilkanaście zespołów z całego województwa. Największym zainteresowaniem cieszyła się kategoria zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych, w której wystąpiło łącznie ponad sto osób.

Organizatorem całego przedsięwzięcia jest Związek Górnośląski oraz Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, a Łubniański Ośrodek Kultury współpracuje z festiwalem od początku jego istnienia, czyli już ćwierć wieku. Niestandardowym, ale pięknym elementem rywalizacji jest brak ograniczeń wiekowych. Każdy ma szansę zaprezentować się na scenie Śląskiego Śpiewania. Liczy się wyraz artystyczny, zdolności wykonawcze oraz kultywowanie gwary śląskiej.

W tym roku artystów oceniało jury w składzie: Piotr Hankus – wybitny solista Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, Mariusz Pucia – etnomuzykolog, propagator i badacz śląskiego folkloru, profesor Uniwersytetu Opolskiego oraz Maria Spólna – koncertująca na całym świecie wokalistka jazzowa współpracująca z ŁOK. Wyłoniono kilku wykonawców, którzy już w czerwcu powalczą w finale w siedzibie Zespołu Śląsk w Koszęcinie.

Szersza relacja z wydarzenia i lista nagrodzonych pojawi się w papierowym wydaniu Echa Gmin Opolskich.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz