niedziela, 5 lipca, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina ŁubnianyBrynica

Spiżarnia pełna lokalnych pyszności

Czegoś takiego jeszcze nie było! 28 września w Brynicy zorganizowano degustację lokalnych produktów, przygotowanych przez mieszkańców. Kilka stołów pod wiatą przy boisku LZS zapełniło się pysznościami, spośród których trudno było wybrać najlepsze. A wszystko to w ramach Brynickiej Spiżarni.

Stoły uginały się od własnoręcznie upichconych przez mieszkańców, mniej lub bardziej wyszukanych produktów. Pośród przepysznych chlebków domowego wypieku, ziemniaków przygotowanych na różne sposoby, dżemów, miodów, serów, win i nalewek, znalazły się też na przykład marynowane przepiórcze jaja czy kiszona cytryna. W zasadzie trudno wypisać wszystko, co znajdowało się w Brynickiej Spiżarni, bo mieszkańcy przynieśli do niej ogrom potraw. Każdej można było spróbować zupełnie za darmo. I choć chciało się skosztować wszystkiego, nie było na to szans. Żołądek wysiadał w połowie.

Nie zapomniano także o najmłodszych mieszkańcach. Żeby w trakcie degustacji dzieci miały się czym zająć, przygotowano dla nich dmuchańce i zabawę z animatorką, która w mistrzowski sposób zajęła uwagę maluchów. A one odwdzięczyły się pięknymi występami dla wszystkich mieszkańców, które przygotowały pod okiem swoich opiekunów w brynickim przedszkolu i szkole podstawowej.

Więcej w kolejnym numerze Echa Gmin Opolskich.

Dodaj komentarz