środa, 29 listopada, 2023
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Dobrzeń Mały

Świąteczny klimat w Dobrzeniu Małym

Po raz drugi Rada Sołecka Dobrzenia Małego i miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna zaprosiły mieszkańców na jarmark wielkanocny. W dzisiejsze, słoneczne popołudnie sala budynku OSP zaroiła się od kolorowych ozdób.

Odwiedzający jarmark mieli w czym wybierać. Stoiska pełne były wielkanocnych palm, kolorowych pisanek, kurczaków i zajęcy stworzonych z przeróżnych materiałów, wyrobów wikliniarskich czy domowych wypieków, makaronów, miodów i wędlin. Sprzedawcy oferowali wszystko to, co w okresie Świąt Wielkiej Nocy zdobi nasze domy kolorem i zapachem.

Poza kupnem dekoracji wszelkiej maści uczestnicy mieli także okazję własnoręcznie ozdobić pisankę. Stoisko warsztatowe przygotowały panie z Tułowickiego Ośrodka Kultury, które w pięknych, ludowych strojach pomagały stworzyć małe, świąteczne arcydzieła.

Jarmark przyciągnął rzeszę zainteresowanych. Sala, w której rozstawili się sprzedawcy, pękała w szwach. I trudno się dziwić – wszystko, co oferowali, budziło zachwyt. Świąteczny klimat pojawił się w Dobrzeniu Małym w pięknym stylu.

 

Echo Gmin Opolskich

Leave a Reply