niedziela, 29 marca, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Galeria zdjęćGmina Łubniany

W Luboszycach podzielili się opłatkiem i podsumowali 2019 rok

Jak co roku członkowie Mniejszości Niemieckiej z Luboszyc, Biadacza i Kępy zorganizowali Weihnachtsfest, czyli spotkanie świąteczne. 15 grudnia zebrali się w domu parafialnym przy kościele św. Antoniego w Luboszycach, by zasiąść przy wspólnym, suto zastawionym stole, podzielić się opłatkiem i złożyć sobie serdeczne życzenia.

Na spotkanie zaprosiło miejscowe Niemieckie Koło Przyjaźni (DFK), wspierane przez koło terenowe Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej (BJDM) Luboszyce. Wśród zaproszonych gości znalazły się nie tylko osoby wywodzące się z kół DFK i BJDM, ale również ksiądz proboszcz Grzegorz Kublin, radni gminy Łubniany z parafii Luboszyce, sołtysi oraz wójt Paweł Wąsiak.

Oprócz dzielenia się opłatkiem, składania sobie życzeń oraz zajadania przygotowanymi pysznościami, uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć prezentację multimedialną, w której podsumowano wydarzenia i projekty organizowane lub wspomagane przez luboszycką Mniejszość Niemiecką w 2019 roku. Wśród nich znalazły się między innymi festyn majowy Maibaumfest czy Martinstag – dzień św. Marcina, które organizowano w tym roku po raz pierwszy. W obu przypadkach pozytywnym zaskoczeniem okazała się frekwencja – na imprezach pojawiło się wielu mieszkańców z całej parafii i gminy. Młodzież Mniejszości Niemieckiej z Luboszyc organizowała także akcje charytatywne na terenie parafii.

– Rok 2019 był rokiem bardzo udanym. Pojawiło się wiele nowych projektów i pomysłów. Współpraca z sołectwami Kępa, Biadacz i Luboszyce oraz z władzami gminy się rozwija. Można powiedzieć, że optymistycznie i z uśmiechem na twarzy wejdziemy w nowy, 2020 rok. Oby był równie dobry albo jeszcze lepszy – mówi Tomasz Polednia, sekretarz DFK Luboszyce i przewodniczący luboszyckiego BJDM.

Dodaj komentarz