środa, 29 listopada, 2023
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Chróścice

Wagary z piosenką na ustach

SONY DSC

Wagary z piosenką na ustach

Pierwszy dzień wiosny, 21 marca, uczniowie świętują wagarami. Czasem zrywają się z lekcji, wędrując w grupkach i szukając interesującego zajęcia. Tak było przynajmniej kiedyś. Obecnie szkoły stoją na straży właściwej frekwencji i starają się zapewnić uczniom wiosenne atrakcje, żeby ci nie opuszczali murów szkoły i z przyjemnością spędzili w niej pierwszy dzień astronomicznej wiosny.

Szkoła Podstawowa w Chróścicach zorganizowała w tym dniu dla swoich podopiecznych otwartą scenę, na której każdy mógł zaprezentować swoje talenty i umiejętności. Szkolny Przegląd Artystyczny odbyły się w chróścickiej sali wiejskiej. Na widowni zasiedli uczniowie, nauczyciele i rodzice, którzy dysponowali wolnym przedpołudniem. Na scenie zaprezentowali się uczniowie klas młodszych i starszych, choć widać było, że dusza artystyczna, odwaga sceniczna i obycie ze sceną jest bardziej powszechne wśród najmłodszych wychowanków szkoły. Najwięcej artystów ujawniło się wśród klas pierwszych, trochę mniej w klasach drugich, trzecich i czwartych, a w klasach starszych znaleźli się tylko nieliczni odważni, aby wystąpić przed swoimi rówieśnikami.

W przeglądzie uczestniczyły również przedszkolaki z chróścickiego przedszkola. Wystąpili jako pierwsi, dając pozytywny przykład swoim starszym kolegom.

Program był bogaty, dominowały jednak występy wokalne, dzieciaki śpiewały solo i w duetach.

Repertuar był urozmaicony, każdy wykonawca pokazał, co mu w duszy gra. Wśród utworów dziecięcych znalazły się piosnki polskich klasyków, np. Marka Grechuty, czy popularne kawałki disco polo. Wystąpili też młodzi muzycy, grając na fletach.

Artyści dobrze przygotowali się do występów, piękne przebrania, rekwizyty i ruch sceniczny. Niczego w prezentacjach nie zabrakło.

Oprócz talentów wokalnych objawiły się również talenty aktorsko – recytatorskie.

Nie zabrakło elementów sportowych, uczniowie dali pokaz sztuki walki karate, a przedstawicielki sławnych dobrzeńskich mażoretek zachwyciły publiczność iście akrobatyczno – tanecznym występem z rekwizytami.

Każdy z uczestników Przeglądu Artystycznego został obdarowany dyplomem i udekorowany złotym medalem. Głównym organizatorem i opiekunem artystycznym wydarzenia była nauczycielka muzyki – Dorota Trojan.

Echo Gmin Opolskich

Leave a Reply