niedziela, 5 lipca, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Karłowice

Jolanta Bernacka rozpoczęła 5. kadencję sołtysowania

SONY DSC

Jolanta Bernacka rozpoczęła 5. kadencję sołtysowania

Na zebraniu wyborczym, które odbyło się 19 marca w Domu Kultury, mieszkańcy Karłowic ponownie zagłosowali na Jolantę Bernacką, która funkcję gospodarza sołectwa pełni nieprzerwanie od 16 lat. Na 126 obecnych na sali wyborców, głos na panią Jolę oddało 114.

Świadczy to o dużym zaufaniu do sołtys i poparciu dla jej działalności.

Swoją kandydaturę wycofała Janina Piekarz, wyjaśniając obecnym tę decyzję.

– Marzą mi się prawdziwe, demokratyczne wybory, takie, w których możliwość głosowania miałby każdy mieszkaniec. Z prawdziwą urną wyborczą i prawdziwą komisją wyborczą. Wybory powinny odbyć się w sobotę albo w niedzielę, kiedy większość mieszkańców, w czasie wolnym, miałoby okazję zagłosować. Teraz, nawet kiedy zostałabym wybrana, nie czułabym się sołtysem wszystkich mieszkańców. Jestem radną gminy Popielów i obiecuję, że podczas mojej kadencji będę się starała o zmianę statutu wyborów sołeckich – mówiła Janina Piekarz.

W zebraniu uczestniczyła wójt Sybilla Stelmach, wicewójt Artur Kansy-Budzicz oraz sekretarz Monika Kopka-Jędrychowska. Przedstawiciele lokalnych władz zaprezentowali mieszkańcom prezentację medialną informującą o realizowanych obecnie zadaniach samorządu oraz planach na najbliższą przyszłość. Na spotkaniu gościła również przewodnicząca Rady Gminy

Joanna Widacha-Cichoń oraz prezes GSW Janusz Chamot.

Po tajnym głosowaniu na sołtysa mieszkańcy zagłosowali ponownie, wybierają członków rady sołeckiej. W składzie rady zaszły zmiany, część radnych wycofała się z powtórnego kandydowania.

Skład nowej rady sołeckiej: Ryszka Tomasz, Edyta Chołoniewska, Mariusz Kopacz, Elżbieta Skipińska, Anna Drzewiecka-Skowicka oraz Angelika Sowerszenko.

Wójt Sybilla Stelmach podziękowała osobiści ustępujących radnym, podziękowała również Jolancie Bernackiej za dotychczasową pracę na rzecz mieszkańców i rozwoju wsi oraz pogratulowała kolejnej, tym razem pięcioletniej kadencji.

(obszerniejsza relacja z zebrania w drukowanym wydaniu Echa)

Dodaj komentarz