poniedziałek, 23 maja, 2022
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Ciekawostki

Weekend w TV (10 – 12 lipca)

Kolejna porcja propozycji filmowych, jakie można znaleźć w telewizji w ten weekend. Przypominamy, że do naszego dwutygodnika zawitał program telewizyjny. W każdym numerze znajdziecie aktualny program tv najpopularniejszych stacji, a w piątki na naszej stronie internetowej wybrane propozycje filmowe na weekendowe wieczory.

 

PIĄTEK

Polsat
20.00 Strażnicy galaktyki
Pochodzący z Ziemi Peter Quill kradnie potężny artefakt. Nie wiedział jednak, że stanie się przez to celem Ronana Oskarżyciela, który potrzebuje artefaktu, by brutalnie zemścić się na galakyce. Aby przeżyć, Peter łączy siły z czterema outsiderami – szopem Rocketem, drzewokształtnym humanoidem Grootem, niebezpieczną najemniczką Gamorą i Draxem Niszczycielem, który szuka zemsty na Ronanie za śmierć rodziny. Razem stoczą bitwę, od której zależeć będą losy całej galaktyki.

TVN
20.05 Mumia powraca
Kapłan Ozyrysa Imhotep nie daje za wygraną i raz jeszcze próbuje wskrzesić Anck Su Namun, a przy okazji zyskać nieśmiertelności zapanować nad światem. Nie on jeden wrócił jednak do życia – z trwającego setki lat snu zostaje obudzony także Król Skorpion o mocy równej, a być może i większej niż Imhotep. Problem w tym, że on również nie ma dobrych zamiarów. Chce stanąć na czele armii Anubisa i zniszczyć naszą cywilizację. Świat ponownie mogą uratować tylko Evelyn i Rick O’Connell, będący już małżeństwem wychowujący ośmioletniego syna Alexa.

TVP 2
20.05 Wirtuoz
Tom Selznick, choć jest jednym z najwybitniejszych pianistów swojego pokolenia, decyduje się na zakończenie kariery. Powodem jest ogromna trema, jaką czuje przed każdym występem. Po kilku latach wraca z długo oczekiwanym koncertem w Chicago. Chwilę przed wejściem na scenę w swoim zeszycie z nutami znajduje tajemniczą wiadomość. Teraz musi rozwikłać zagadkę, kto i dlaczego ją tam zostawił.

TVN 7
22:35 Tequila Sunrise
Porucznik Nick Frescia, szef wydziału do spraw narkotyków, musi zająć się sprawą byłego handlarza heroiną Dale’a McKussica. Problem w tym, że to jego przyjaciel z lat gimnazjalnych. Nick próbuje pomóc koledze, ale gra toczy się o większą stawkę – byłego szefa Dale’a, barona narkotykowego Carlosa. Jakby kłopotów było mało, na horyzoncie pojawia się Jo Ann Vallenari, piękna właścicielka włoskiej restauracji.

SOBOTA

Polsat
20.00 Alicja w Krainie Czarów
Piękna historia znana z baśni Lewisa Carrolla widziana okiem Tima Burtona. Tuż przed zaręczynami 19-letnia Alicja wpada do króliczej nory i trafia do świata, który ostatnim razem odwiedziła w dzieciństwie. Tam odkrywa swoje przeznaczenie, jakim jest pokonanie okrutnej Królowej Kier. W tym trudnym zadaniu pomoże jej m.in. Biały Królik, Szalony Kapelusznik (w tej roli fenomenalny Johnny Depp), Kot z Cheshire i Biała Królowa. Czy uda im się wyzwolić Krainę Czarów spod rządów złej królowej?

TVN
20.00 To skomplikowane
Jane i Jake, mimo że od 10 lat są po rozwodzie, utrzymują przyjazne relacje. Sytuacja ulega zmianie, gdy po kolacji z okazji zakończenia szkoły przez ich syna budzi się w nich dawna namiętność. Romans jest bardzo kłopotliwy, bo o względy Jane stara się już przystojny architekt, który remontuje kuchnię w jej piekarni. Jake natomiast zdążył powtórnie się ożenić. Byli małżonkowie nie chcą jednak znowu z siebie zrezygnować.

TVP 1
21.25 Wołyń
Jest 1939 rok. Polacy, Ukraińcy i Żydzi mieszkający w małej wiosce nie wiedzą jeszcze, że za kilka tygodni ich życie diametralnie odmieni II wojna światowa. Tymczasem zakochana w Ukraińcu Petrze 17-letnia Zosia Głowacka zostaje wydana przez ojca za mąż za bogatego polskiego wdowca z dwójką dzieci. Tuż po ślubie małżonkowie rozdzielają się – mąż wyrusza na front, a dziewczyna zostaje sama z dziećmi. W tej trudnej sytuacji Zosia będzie musiała zmierzyć się okrutną rzezią na polskiej ludności wywołaną przez falę ukraińskiego nacjonalizmu i zawalczyć o życie swoje i dzieci.

TV Puls
22.12 Armageddon
Tysiące nowojorczyków ginie podczas deszczu meteorytów. To jednak dopiero początek, bowiem za 18 dni na Ziemię ma spaść asteroida wielkości Teksasu. Szansą na ocalenie ludzkości może być wywiercenie dziur w obiekcie i umieszczenie w nich ładunków wybuchowych, których eksplozja zmieni trasę lotu asteroidy i uchroni Ziemię od zagłady. NASA rekrutuje więc grupę najlepszych wiertniczych, organizuje dla nich przyspieszone szkolenie i wysyła w kosmos z tą niezwykle ryzykowną misją.

TV Puls 2
00.05 Prima Aprilis
Rodzeństwo bogatych nastolatków organizuje przyjęcie dla swojego przyjaciela. W trakcie imprezy dochodzi jednak do tragedii – chłopak zostaje wypchnięty z balkonu i umiera. W rok po tym wydarzeniu odpowiedzialni za wypadek nastolatkowie zaczynają ginąć jeden po drugim, gdy psychopatyczny morderca postanawia wymierzyć im sprawiedliwość.

NIEDZIELA

TVN 7
20.00 Van Helsing
Druga połowa XIX wieku. Słynny łowca potworów, profesor Gabriel Van Helsing, zostaje wysłany przez Watykan do Transylwanii, siedziby najsłynniejszego wampira – Drakuli. Na miejscu okazuje się jednak, że Van Helsing będzie miał też i innych przeciwników, np. wilkołaki czy potwora stworzonego przez doktora Frankensteina. U jego boku pojawi się też sprzymierzeniec – piękna Anna Valerious, która zabijając Drakulę chce pomścić swoich przodków i uwolnić się od klątwy, która od wieków ciąży na jej rodzinie.

TVN
22.00 Specjalista
May Munro marzy tylko o jednym – chce zemścić się na członkach kubańskiej mafii, którzy zamordowali jej rodziców, gdy była jeszcze dzieckiem. W tym celu wynajmuje eksperta od materiałów wybuchowych Raya Quicka, który w jej imieniu ma wyrównać rachunki z Kubańczykami. Sytuację komplikuje fakt, że były partner Quicka, Ned Trent, został przydzielony do ochrony jednej z osób, którą ma zabić Ray.

TV 4
22.05 Opłacone krwią
Oparty na faktach film przedstawiający historię młodego boksera, którego kręgosłup zostaje poważnie uszkodzony w wypadku samochodowym. Vinny Pazienza, którego świat wcześniej kręcił się wyłącznie wokół walk bokserskich, imprez i kobiet, musi przewartościować całe swoje życie. Uszkodzenie odcinka szyjnego sprawia, że nie wiadomo, czy jeszcze kiedykolwiek będzie mógł chodzić o własnych siłach. Jednak Vinny zrobi wszystko, by wrócić na ring.

TV Puls
00.25 Wielkie kino
Co łączy Harre’go Pottera, Piratów z Karaibów i Opowieści z Narnii? „Wielkie kino”, parodia największych hitów filmowych ostatnich lat. To historia czwórki sierot, które trafiają do fabryki czekolady. Tam znajdują starą szafę, przez którą przedostają się do magicznego świata zwanego Gnarnią, w której rządzi zła królowa. Aby ją pokonać, połączą szyki m.in. z szalonym piratem Jackiem Swallowsem i uczniem pewnej szkoły dla czarodziejów.

Leave a Reply