niedziela, 29 marca, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina ŁubnianyWiadomości

Bardzo zgodna sesja Rady Gminy Łubniany

Prawie wszystkie uchwały omawiane na ostatnim posiedzeniu łubniańskiej Rady Gminy, które odbyło się 25 marca, zostały podjęte jednomyślnie.

Największym zaskoczeniem było głosowanie nad wprowadzeniem funduszu sołeckiego. Mimo iż był to w ostatnich latach sporny temat, który inicjował wiele dyskusji, tym razem radni poparli go jednogłośnie.

– Dla mnie to chwila historyczna. Serdecznie dziękuję – mówił wójt Paweł Wąsiak.

Nowy sekretarz i specjalista ds. prawnych

Wójt Wąsiak przedstawił radnym i sołtysom obecnym na sesji swoich nowych pracowników. Do tego grona dołączył mecenas Krzysztof Nowek oraz Piotr Pośpiech, który został sekretarzem gminy Łubniany.

– Jest mi bardzo miło, że mogłem znaleźć się w ekipie pracującej na rzecz tej gminy. Chcę państwa zapewnić, że będę się starał robić wszystko na rzecz mieszkańców, aby spełnić ich oczekiwania – mówił Piotr Pośpiech.

W gminie pojawi się światłowód

Paweł Wąsiak prowadzi rozmowy z dostawcą internetu światłowodowego. Warunkiem wszczęcia prac na terenie gminy Łubniany było zmniejszenie opłaty za zajęcie dróg, ponieważ to w pasie drogowym najczęściej budowane są takie sieci.

– Jeśli chcemy, żeby na naszym terenie rozwijał się internet szerokopasmowy, musimy stworzyć odpowiednie warunki zajmującym się tym przedsiębiorcom – mówił Mariusz Piestrak, zastępca wójta.

Rada Gminy jednogłośnie przychyliła się do takiej argumentacji i ustanowiła stawkę wynoszącą 1 grosz. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w tym roku mieszkańcy będą mogli cieszyć się bardzo szybkim internetem.

Autobus MZK już za rogiem…

– Rozwiązanie problemu transportu zbiorowego na terenie gminy Łubniany leży mi głęboko na sercu. Od pierwszego dnia urzędowania zajmuję się tą sprawą – zaczął temat komunikacji publicznej Paweł Wąsiak. Efektów pracy wójta mogą już za kilka dni doczekać się mieszkańcy Brynicy. Na ich przystankach pojawią się autobusy MZK.

Zanim jednak do tego dojdzie, Rada Gminy musiała podjąć uchwałę w sprawie zawarcia porozumienia z Opolem w zakresie komunikacji zbiorowej. Nie rozmawiano jeszcze o kosztach, ponieważ trwają negocjacje w tej kwestii.

– Wciąż dyskutujemy. Przed podpisaniem umowy poinformuję państwa o ostatecznych decyzjach – mówił wójt Wąsiak.

Uruchomienie linii MZK Brynica-Opole planowane było pierwotnie na pierwszego kwietnia. Nie doszło to jednak do skutku. Autobusy pojawią się w sołectwie prawdopodobnie 29 kwietnia lub 6 maja.

Dodaj komentarz