niedziela, 29 marca, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Dobrzeń Mały

Cała gmina wzniosła toast kuflem piwa!

SONY DSC

Cała gmina wzniosła toast kuflem piwa!

W Dobrzeniu Małym 21 września złoty trunek lał się strumieniami, podczas drugiej edycji Śląskiego Oktoberfestu. Święto piwa obchodzono na placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej, rozpoczął je barwny korowód, który ruszył spod pobliskiej stacji benzynowej.

Na biesiadników pod OSP czekały rozstawione namioty, pod którymi zabrała się gminna społeczność. Na piwną biesiadę przybyło kilkaset osób, dzieci, młodzież dorośli i seniorzy.

Sporo biesiadników miało na sobie bawarskie, kolorowe stroje. Zwłaszcza panie prezentowały się w nich kusząco, duże dekolty, gorsety i spódnice ściągnięte mocno w pasie przykuwały uwagę. Panowie w stylowych kapeluszach i szelkach również prezentowali się dość szarmancko.

Przy stołach panowała atmosfera zabawy i radości. Biesiadnicy co rusz wznosili toasty, unosząc do góry ciężkie, litrowe kufle, śpiewając i kołysząc się na boki. Atmosferę zabawy podkręcali artyści występujący na scenie, Orkiestra Dęta z OSP w Dobrzeniu Wielkim, zespół z Borek Melodia, który obchodził 20-lecie swojej działalności, Kwaśnica Bavarian Show, zespół cyrkowy Cudaki, gość specjalny Toby z Monachium i inni. Były tańce, żarty, śląskie kawały, wspólne śpiewanie, śmieszne anegdoty i liczne konkursy. Ciekawym momentem imprezy było bicie rekordu na najwięcej osób tańczących ze skrzynkami po piwie. Świetne widowisko, panowie i niektóre panie również, dzielnie podskakiwali i kiwali się, dźwigając skrzynki, starając się przy tym zachować właściwy rytm i grację. Nie było to łatwe zadanie, zwłaszcza po kilku tanecznych kawałkach i wcześniejszym treningu zumby w stylu tyrolskim. No cóż, zabawy ruchowe wymagające wysiłku były bardzo wskazane na piwnej imprezie, podczas której konsumowano zapamiętale kaloryczne trunki i jeszcze bardziej kaloryczne, wielkie, golonki. Nie wspominając o deserze – pysznych domowych wypiekach. Najmłodszym uczestnikom biesiady trudno było wysiedzieć za stołami, dla nich animatorzy i członkowie grupy cyrkowej Cudaki przygotowali moc plenerowych atrakcji. Dzieciaki puszczały w niebo wielkie mydlane banie i uczyły się trudnych cyrkowych sztuczek.

Swoje stoisko z naturalnymi medykamentami rozłożyły członkinie dobrzeńskiego Koła Gospodyń Wiejskich, prezentując przy okazji wydaną niedawno książkę zawierająca mnóstwo oryginalnych, pożytecznych i zdrowych przepisów.

Uwieńczeniem obchodów gminnego święta piwa była zabawa taneczna prowadzona przez zespół Szafir oraz DJ Papcia i Ramusa. Biesiadnicy bawili się przy muzyce do białego rana. Organizatorem tegorocznego Oktoberfestu było Stowarzyszenie Borki Aktywni Razem. Impreza bardzo udana, frekwencja doskonała, cel imprezy – integracja lokalnej społeczności – osiągnięty w stu procentach.

Dodaj komentarz