piątek, 18 września, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Wiadomości z kraju i ze świata

Egzamin ósmoklasisty 2020. Przed uczniami trzy dni zmagań

Planowo miał być w kwietniu, ale przez epidemię koronawirusa rozpoczął się właśnie dzisiaj. Punktualnie o 9:00. Ósmoklasiści zdawali trzydniowy egzamin końcowy.

Egzamin ósmoklasisty jest testem obowiązkowym, co oznacza, że musi do niego przystąpić każdy uczeń, aby ukończyć szkołę.

W 2020 roku zdający przystępuje do trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki i wybranego języka obcego (spośród: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego, włoskiego). Może jednak wybrać tylko język, którego uczy się w szkole w ramach zajęć obowiązkowych.

Egzamin trwa trzy dni. We wtorek uczniów czekał egzamin z języka polskiego. W środę z matematyki, a w czwartek język obcy.

Szkoły muszą zadbać o bezpieczeństwo uczniów – zaopatrzyć się w środki dezynfekujące, jeśli było to konieczne udostępnić więcej wejść do budynku, a także dodatkowych sal. W proces organizacji i przeprowadzenia egzaminów zaangażowano także dużo większą ilość nauczycieli, niż byłoby to konieczne w normalnych warunkach.

Krzysztof Żołyński

Leave a Reply