piątek, 21 czerwca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
CiekawostkiGmina ŁubnianyŁubniany

Dzieci-koty i kolorowe włosy, czyli V Rodzinny Dzień Sportu

Pomimo deszczu dzieci i dorośli oddali się beztroskiej rozrywce - przepędzili chmury uśmiechem

Podczas tegorocznego festynu rodzinnego w Przedszkolu Publicznym w Łubnianach nie zabrakło dobrego humoru i świetnej zabawy. Pomimo przeciwności w postaci deszczu, zarówno dzieci, jak i dorośli oddali się beztroskiej rozrywce. Uczestnicy żartowali, że przepędzili chmury uśmiechem.

12 maja na terenie przedszkola w Łubnianach odbył się Rodzinny Dzień Sportu. Była to piąta edycja tego wydarzenia. Co roku ilość zainteresowanych osób wzrasta, tym bardziej że jest to festyn na skalę gminną. Do udziału we wspólnej zabawie zaproszeni są wychowankowie i absolwenci Publicznego Przedszkola w Łubnianach oraz jego filii w Kolanowicach i Dąbrówce Łubniańskiej, które organizują zabawę. Mile widziane są także dzieci z innych miejscowości oraz rodzice, rodzina i przyjaciele – festyn ma charakter otwarty.

Mali goście mogli podziwiać pokaz karate oraz program artystyczny przygotowany przez przedszkolaków. Za symboliczną kwotę można było także wykupić nieograniczony dostęp do wszystkich atrakcji oferowanych na festynie, czyli m.in. do dmuchanego placu zabaw, popkornu i waty cukrowej. Dzieci chętnie oddawały się również w ręce artystów, którzy malowali im twarze i włosy. Dlatego na przedszkolnym podwórku można było zobaczyć bardzo niezwykłe, tęczowe fryzury oraz spotkać dzieci z pyszczkiem kotka lub motylem na policzku.

Gościem specjalnym festynu był pan Dariusz Chwist, który zaprezentował gromadkę swoich psów rasy border collie. Pan Dariusz i jego pieski należą do Opolskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Aktywnych Psów „Aport” zajmującego się szkoleniem psów sportowych ze szczególnym naciskiem na frisby. – Jestem wielbicielem rasy border collie, która jest rasą bardzo wymagającą, lubiącą współpracować z człowiekiem. Takie pokazy, jak dziś w Przedszkolu w Łubnianach działają na psy bardzo pozytywnie. Lubią one kontakt z dziećmi i czują doping. Słyszą oklaski i cieszą się z tego aplauzu tak samo, jak ludzie.

Największą atrakcją tegorocznego spotkania były kilkumetrowe, dmuchane zjeżdżalnie.  W trakcie trwania imprezy miała miejsce loteria, w której nie było pustych losów. Nagrody w postaci zabawek i gadżetów zostały ofiarowane przez wychowanków. Dochód z loterii zostanie przeznaczony na wycieczki dla przedszkolaków. Najbliższa odbędzie się w czerwcu, kiedy dzieci z Łubnian zwiedzą opolskie ZOO.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz