sobota, 16 października, 2021
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Chróścice

Festyn sportowy wraca na stadion Victorii Chróścice! Start dziś o godz. 18.30

Po dwóch latach festyn sportowy znów zagości na stadionie Victorii Chróścice. Potrwa od 16 do 18 lipca, a wśród atrakcji znajdą się turnieje sportowe, mecze piłkarskie, „Bieg po chrust”, zabawa w stylu retro i msza na murawie.

Festyn, jak zawsze od 2014 roku, otworzy amatorski bieg uliczny na 5 kilometrów: „Bieg po chrust”. Wydarzenie odbywa się zawsze w piątek, czyli pierwszego dnia imprezy na chróścickim stadionie. Dziś obędzie się ósma odsłona tego lubianego biegu. Po niej zostanie też rozegrany mecz towarzyski juniorów Victorii.

Najwięcej atrakcji czeka nas jutro. Sobotnią część imprezy zainaugurują Piłkarski Turniej Drużyn Amatorskich i Amatorski Turniej Siatkówki Plażowej. Ten drugi zostanie sfinansowany ze środków Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Po południu odbędą się również występy artystów z Gminnego Ośrodka Kultury, a wieczorem mecz oldbojów Victorii oraz zabawa Disco Retro Party.

Zgodnie z lokalną tradycją w niedzielę odbędzie się msza na płycie głównej stadionu oraz niedzielny obiad. Oczywiście zjeść będzie można nie tylko ostatniego dnia festynu, ale przez całe trzy dni. Jak na festyn przystało, dostępna będzie bogata strefa gastronomiczna oraz stoisko z ciastem i lodami.

– Jest nam niezmiernie miło, że po rocznej przerwie możemy ponownie zorganizować festyn na Victorii Chróścice. Jest to impreza, która co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem – mówi Roman Kupczyk, wiceprezes Victorii. – Sympatycy oraz członkowie klubu z dużym zaangażowaniem i chęcią zajmują się jego organizacją, dlatego też cieszymy się, że ponownie możemy zaproponować lokalnej społeczności tak liczne atrakcje kulturalne i sportowe, na które wiele osób już czeka. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, zarówno miłośnicy sportu, jak i entuzjaści lokalnej kultury oraz muzyki.

Tomasz Chabior

Leave a Reply