środa, 29 listopada, 2023
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Dobrzeń Wielki

Henryk Wróbel ponownie wystartuje w wyborach

Wójt Henryk Wróbel zapowiedział, że w zbliżających się wyborach samorządowych będzie starał się o reelekcję. Nie brakuje mu pomysłów na kolejne lata.

Henryk Wróbel ponownie wystartuje w wyborach 5

Ponieważ byłaby to jego trzecia kadencja, część z projektów jest już w toku. Są wśród nich jednak i takie, które byłyby zupełną nowością.

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że mamy 3 lata, kiedy Opole będzie nam przekazywać pomoc finansową. W tym czasie musimy jeszcze postarać się o nowe dochody i zmniejszyć wiele kosztów. Bo po zaprzestaniu tej pomocy, czyli po roku 2020, w budżecie będzie dziura rzędu 2,5 miliona zł – mówi Henryk Wróbel.

Jednym z takich nowych źródeł dochodu może być osiedle na terenie pomiędzy deptakiem a stadionem TOR Dobrzeń Wielki, gdzie pierwotnie planowano budowę basenu.

Nasza gmina ciągle jest miejscem atrakcyjnym do zamieszkania. To jest dla nas duża szansa. Wpływy z podatków, nowi mieszkańcy, często z dziećmi, które zapełniłyby szkoły, duża sprzedaż ścieków i wody w jednym miejscu, co świetnie wpłynie na jej cenę dla wszystkich mieszkańców. Potencjału podatkowego nie odbudujemy szybko, ale postaramy się jak najlepiej przygotować gminę na 2021 rok – opowiada wójt Wróbel, wymieniając przy tym inne plany na funkcjonowanie gminy. – Jestem zwolennikiem pomysłu, aby Dobrzeń Wielki stał się miastem. 

W planach wójta Henryka Wróbla są też mniejsze przedsięwzięcia.

<

p class=”western”>– Z Tauronem dążymy do tego, żeby móc zdalnie sterować oświetleniem ulicznym. To zabierze chwilę czasu, ale myślę, że w kolejnych dwóch, trzech latach to powinno funkcjonować.

Echo Gmin Opolskich

Leave a Reply