piątek, 21 czerwca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Łubniany

Święta nie kończą się w dzień Bożego Narodzenia

Święta nie kończą się w dzień Bożego Narodzenia

– mówił Krystian Czech, dyrektor Łubniańskiego Ośrodka Kultury, podczas Rodzinnego Kolęd Śpiewania 14 stycznia. Wieczór kolęd zorganizowano przy okazji podsumowania konkursu Łubniańska Betlejka, w którym wyłoniono najpiękniejszą stajenkę stworzoną przez dzieci ze szkół i przedszkoli z całej gminy.

Mieszkańcy zebrali się w sali kameralnej gminnej biblioteki w Łubnianach, zapełniając ją niemal do ostatniego miejsca. Przywitał ich Krystian Czech, opowiadając pokrótce o tradycji stajenek i choinek bożonarodzeniowych. Szybko przeszedł jednak do głównego punktu wieczoru, zapraszając do siebie dzieci ze Studia Instrumentalnego działającego przy ŁOK-u. Młodzi muzycy wspólnie z Krystianem Czechem zagrały najpiękniejsze kolędy, a zebranych na sali mieszkańców nie trzeba było długo namawiać do włączenia się do wspólnego kolędowania. Atmosfera stała się iście magiczna i nie było chyba na sali osoby, która nie zgodziłaby się z tym, że warto podtrzymywać świąteczną atmosferę jak najdłużej dla takich właśnie wieczorów.

W trakcie Wspólnego Kolędowania rozstrzygnięto konkurs Łubniańska Betlejka. Sala pełna była wymyślnych stajenek różnego rodzaju, stworzonych z dbałością o najmniejsze szczegóły. W skład jury wchodzili: Ewa Trąbczyńska, prowadząca w ŁOK-u zajęcia plastyczne „Kolorowa Jaskinia”, Artur Kansy-Budzicz – instruktor Studia Instrumentalnego i Krystian Czech. To oni zdecydowali ostatecznie, że pierwsze miejsce należy się… wszystkim. Spośród tylu artystycznych cudeniek trudno było bowiem wyłonić najlepsze.

Kolędowanie w Łubnianach było idealną okazją, aby po raz ostatni w tym „sezonie” wspólnie zaśpiewać najpiękniejsze polskie kolędy. I aż żal, że na kolejną „Cichą noc” trzeba czekać prawie rok.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz