sobota, 22 lutego, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Popielów

Jan Chromik ma zamiar kandydować w wyborach samorządowych na wójta Gminy Popielów

Jan Chromik ma zamiar kandydować w wyborach samorządowych na wójta Gminy Popielów

 

Były radny, mieszkaniec Stobrawy – Jan Chromik wyraża zamiar kandydowania na wójta Gminy Popielów w tegorocznych wyborach samorządowych.

Potencjalny kandydat ma 50 lat, wykształcenie średnie, jest żonaty, ma dwoje dzieci i jest także szczęśliwym dziadkiem dla dwojga wnucząt.

  • Myślę, że dojrzałem do tego, aby kandydować na stanowisko wójta. Nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji, ale bardzo poważnie ją rozpatruję. Na razie bardzo intensywnie konsultuje swój zamiar, rozmawiam z ludźmi, ze stowarzyszeniami, z różnymi środowiskami.

Mam inny pomysł na zarządzanie gminą. Wiele trzeba zmienić, poprawić, usprawnić i udoskonalić.

Zacząłbym od wprowadzenia demokracji w relacjach Rada Gminy – Wójt.

Stawiałabym na przyspieszony rozwój gminy, na włączanie sołectw w różne inicjatywy i przedsięwzięcia, obecnie w niektórych wsiach nic się nie dzieje, panuje w nich kompletny bezruch, stagnacja.

Chciałbym też wprowadzić większą przejrzystość w działaniu, wszystkie podejmowane decyzje poparte byłyby szczegółową analizą, do której miałby wgląd każdy mieszkaniec gminy.

Żyjemy w czasach wysoko rozwiniętych technologii mobilnych, powinny być one dostępne dla społeczności lokalnej, chciałbym poprawić jakość przepływu informacji, wykorzystując te technologie w pracy Urzędu Gminy – zdradza swoje zamiary prawdopodobny kandydat na gospodarza gminy – Jan Chromik. Jeśli podejmie ostateczną decyzję o startowaniu w wyborach, przedstawi na łamach naszej gazety (tak jak inni kandydaci) szczegółowy program wyborczy.

1 komentarz

Dodaj komentarz