sobota, 20 lipca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Łubniany

Kolejne domy w Luboszycach z dostępem do kanalizacji

Ponad sto domów już wkrótce uzyska dostęp do kanalizacji na osiedlu Kwiatów w Luboszycach. Budowa została zakończona, a do załatwienia pozostały tylko formalności.

Inwestycja umożliwi mieszkańcom korzystanie z kanalizacji w miejscach, gdzie do tej pory jedynym rozwiązaniem było szambo. Utworzone przyłącza kanalizacyjne obejmują 116 gospodarstw domowych. Aby móc korzystać z kanalizacji konieczne jest jednak samodzielne połączenie domostwa ze studzienką, którą zbudowano na posesji.

Budowa kanalizacji w Luboszycach jest elementem projektu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu, który udziela wsparcia finansowego gminom. Projekt ten ma na celu osiągnięcie tzw. efektu ekologicznego. W tym wypadku jest nim podpisanie umów na odbiór ścieków między mieszkańcami, a Łubniańskimi Wodociągami i Kanalizacją.

Po zgłoszeniu dokumentacji budowy przez Gminę do Nadzoru Budowlanego i Sanepidu oraz otrzymaniu stosownych zezwoleń, kanalizacja zostanie oddana do użytku mieszkańcom. Powinno się to wydarzyć już w lipcu. Informacja o możliwości podłączenia pojawi się na plakatach, w prasie, w kościele w Luboszycach oraz na stronie internetowej Urzędu Gminy.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz