piątek, 26 lutego, 2021
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina ŁubnianyCiekawostkiGaleria zdjęćŁubniany

Dzień Matki przy Szkole Podstawowej w Łubnianach upłynął pod hasłem „Moda na sport”

Dzień Matki przy Szkole Podstawowej w Łubnianach upłynął pod hasłem „Moda na sport”

W ostatnią sobotę maja na szkolnym boisku w Łubnianach zebrani uczniowie i ich rodziny walczyli o puchary. O idei całej imprezy mówi jej inicjator, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Łubnianach i wychowawca klasy IV B pan Dariusz Palt.

– Wymyśliliśmy taki festyn, żeby zmobilizować lokalną społeczność i nie tylko. Do zabawy zaproszeni są uczniowie Szkoły Podstawowej w Łubnianach wraz z rodzinami i znajomymi. Całe szczęście, do aktywności fizycznej nie trzeba naszych uczniów namawiać, sami się garną. Obchodziliśmy ostatnio również Dzień Dziecka. Była to impreza tylko dla uczniów i okazało się, że uczestniczyło aż 99% dzieciaków. Oznacza to, że nie szukają wymówek, chcą być aktywne i dobrze się przy tym bawią.

Jego słowa potwierdza dyrektor PSP w Łubnianach pani Wiesława Palt: – Festyn rodzinny organizowany jest już wiele lat, a od trzech określamy go mianem Lokalnej Akcji Sportowej. Chodzi nam o to, by jak największą grupę ludzi włączyć w aktywność fizyczną. Nie ma ograniczenia wiekowego. Mamy tu zarówno przedszkolaków, jak i dziadków. Na popularność nie narzekamy. Zwykle bierze udział około trzystu osób, co mamy udokumentowane w wynikach sportowych, gdyż każdy uczestnik ma swoją kartę osiągnięć z dzisiejszego dnia.

I tym razem frekwencja była godna podziwu. Relacja z wydarzenia pojawi się w papierowym wydaniu Echa Gmin Opolskich.

Leave a Reply