piątek, 26 lutego, 2021
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
CiekawostkiGaleria zdjęćGmina ŁubnianyŁubniany

Koncert uwielbienia w Studzionce

Nabożeństwo i koncert muzyki religijnej przyciągnęły mieszkańców gminy do Dąbrówki Łubniańskiej

Trzeci maja upłynął dla gminy Łubniany muzycznie. Do Studzionki w Dąbrówce Łubniańskiej przyjechał zespół Afar, grający muzykę uwielbienia. Głównym zadaniem, jakie spełnia grupa jest wielbienie Boga i ewangelizacja. Wszystkiemu towarzyszy dobra muzyka w świetnym wykonaniu opolskiej młodzieży. Zespół istnieje od pięciu lat, a w jego skład wchodzą młodzi muzycy z Parafii Świętego Krzyża w Opolu. 
Publiczność dopisała. Ławki przed sceną szybko się zapełniły, a spóźnialscy przynieśli własne siedzenia. Wszyscy odczuli uduchowioną atmosferę wydarzenia i wspólnie z zespołem śpiewali pieśni. Ułatwieniem były przygotowane przez Afar teksty wyświetlane na ekranie.
 
Dyrektor Łubniańskiego Ośrodka Kultury skierował szczególne podziękowania w stronę pani Jadwigi Witek, która opiekuje się kapliczką w Dąbrówce.
Jest to wyjątkowe miejsce, które służy nam wszystkim. To miejsce, gdzie można przyjść zawsze i nikt nikogo nie będzie wyganiać. Miejsce otwarte dla każdego, gdzie można wspólnie się modlić i śpiewać. To miejsce to dusza tej gminy. – mówił dyrektor Krystian Czech i dziękował Bogu za dobrą pogodę, wspominając przeszłe lata, kiedy obchody majowych imprez były często przertywane burzami. Podziękował on również strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jełowej, którzy zapewnili dostęp do prądu i czuwali nad bezpieczeństwem uczestników.
Wójt Krystian Baldy złożył na ręce lidera zespołu list z podziękowaniami w imieniu ŁOK i mieszkańców gminy. 
Przed koncertem odbyło się nabożeństwo.
Szersza relacja z wydarzenia oraz krótki wywiad z członkami zespołu Afar będzie można znaleźć w kolejnym wydaniu Echa Gmin Opolskich.
 

Leave a Reply