sobota, 22 lutego, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Popielów

Majówka pod batutą

Majówka pod batutą

W Popielowie pierwszy dzień maja przywitały instrumenty dęte.

W altanie Restauracji Pod Dębem odbył się koncert orkiestry dętej Select Band działającej przy Samorządowym Centrum Kultury, Spotu i Rekreacji. Miejsce koncertowe trafione w dziesiątkę. Na skraju pięknie zagospodarowanego terenu rekreacyjnego ze stawem, placem zabaw, domkiem na drzewie i ławeczkami rozsianymi w różnych zakamarkach, a nawet leżakami ustawionymi na podestach.

Scena też wygodna i przestronna. Spokojnie zmieściło się na niej dziesięciu muzyków wraz z instrumentami i stojakami na nuty. Chociaż orkiestrantom czytanie z nut potrzebne raczej nie było. Do wiosennego repertuaru przygotowali się solennie. Stare przeboje przeplatały się z nowymi utworami. Dzieciaki wirowały na parkiecie w rytm muzyki. Szkoda tylko, że frekwencja licho dopisała. Altana mogłaby pomieścić znacznie więcej osób. A może to tylko wrażenie, bo słuchacze siedzieli nie tylko pod dachem, ale też na zewnątrz, gdzie bez przeszkód docierały dźwięki muzyki.

Fajnie, że na koncert przyszły całe rodziny, sporo było dzieci, które opanowały scenę i plac zabaw.

Dobra muzyka, pyszne jedzenie i piękne otoczenie stworzyło świetny relaksacyjny klimat.

Organizatorem koncertu było SCTKiR i orkiestra Select Band prowadzona przez Józefa Prodlika, założona w 2013 roku. Warto wspomnieć, że orkiestranci uświetniają większość imprez i wydarzeń kulturalnych w gminie Popielów. Robią to całkowicie za darmo i z absolutną pasją. Za ich działalność muzyczną na rzecz lokalnej społeczności należą im się słowa uznania.

Dodaj komentarz