piątek, 26 lutego, 2021
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Ciekawostki

Liczba zakażeń SARS-CoV-2 wzrosła do 3266, zmarło kolejnych sześć osób. Na Opolszczyźnie jeden nowy przypadek

Ministerstwo Zdrowia podało, że liczba osób zakażonych w Polsce koronawirusem wzrosła do 3266 po tym, jak potwierdzono 117 kolejnych przypadków zakażenia. Zmarło też sześć kolejnych osób.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 37 osób z woj. mazowieckiego, 27 osób z woj. dolnośląskiego, 23 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. opolskiego.

Jednocześnie resort podał informację o śmierci kolejnych sześciu osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach, 87-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu, 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 82-letni mężczyzna ze szpitala w Lublinie, 80-letnia kobieta ze szpitala w Grudziądzu i 84-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w województwie opolskim. To mężczyzna w wieku senioralnym z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Stan ciężki. Przebywa w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu. Transmisja lokalna.

Obecny bilans (piątek 3/04, na godz.17.30) zakażeń koronawirusem to 3266 osoby. Zanotowano już 65 wypadków śmierci z powodu zakażenia.

Leave a Reply