sobota, 20 lipca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Dobrzeń WielkiGaleria zdjęć

„Magia Cyrku” już po raz 13. w Dobrzeniu Wielkim – wystąpili młodzi artyści z całego kraju [GALERIA]

Żonglerka, akrobatyka czy ekwilibrystyka – występy w tych i kilku innych dziedzinach mogliśmy podziwiać podczas 13. Festiwalu Sztuki Cyrkowej „Magia Cyrku”. W Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim przez dwa dni dzieci i młodzież z całej Polski pokazywały piękno cyrku.

Impreza trwała dwa dni – w sobotę (18 czerwca) od godz. 17.00 prezentowali się soliści, duety i zespoły wieloosobowe do 21. roku życia. Ponad 120 artystów i artystek cyrkowych zaprezentowało się w 32 pokazach w pięciu różnych dziedzinach cyrkowych, a ich występy były oceniane przez jurorów.

Wystąpili artyści cyrkowi z różnych części Polski – z Piotrkowa Trybunalskiego, Szczecina, Kielc, Głogowa, Leszna i Warszawy. Poza nimi zaprezentowała się również grupa „Cudaki” z Dobrzenia Wielkiego, która działa już od 20 lat.

Druga część festiwalu rozpoczęła się w niedzielę (19 czerwca) o godz. 14.00. Tego dnia widownię zachwycili laureaci, czyli zdobywcy I, II i III miejsc w każdej z kategorii z sobotniej części imprezy. Wręczono im również puchary oraz nagrody rzeczowe za spektakularne występy.

Więcej w kolejnym wydaniu Echa Gmin Opolskich.

<

p align=”left”>Julia Thoms

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz