czwartek, 8 czerwca, 2023
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Ciekawostki

Mateusz Morawiecki: policja będzie sprawdzać, czy poruszamy się zgodnie z zaleceniami; wojsko – w gotowości

Do sprawdzania wywiązywania się z nowych ograniczeń zostanie oddelegowana policja, która będzie poświęcać więcej czasu by weryfikować, czy poruszamy się zgodnie z zaleceniami; poprosiłem szefa MON Mariusza Błaszczaka, aby wojsko było bardziej w gotowości – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki: policja będzie sprawdzać, czy poruszamy się zgodnie z zaleceniami; wojsko – w gotowości 5

Premier pytany o to, jakie służby zostaną oddelegowane do sprawdzania wywiązywania się z zapowiedzianych nowych ograniczeń w związku z epidemią koronawirusa, powiedział, że „przede wszystkim policja, która będzie poświęcała więcej czasu na to, żeby weryfikować, czy poruszamy się zgodnie z zaleceniami, czy dystans jest utrzymywany, czy osoby które idą w parze są rzeczywiście z jednej rodziny”.

„Poprosiłem ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, żeby wojsko było coraz bardziej w gotowości, żeby wypełniać takie funkcje” – poinformował premier. Jak podkreślił, „wojsko pomaga Straży Granicznej, policji, a służby mundurowe stają na wysokości zadania”.

Morawiecki podziękował także wszystkim służbom, które – jak zaznaczył – „pomagają Polakom przebrnąć przez kryzys zachowując reżim sanitarny”. (PAP)

Leave a Reply