poniedziałek, 23 maja, 2022
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Dobrzeń WielkiWiadomości

Święto miłości, czyli jubileusze pożycia małżeńskiego [GALERIA]

Pięć par z gminy Dobrzeń Wielki świętowało 22 września wyjątkowe jubileusze – żelazne, diamentowe i złote gody. Podczas oficjalnej uroczystości wójt Piotr Szlapa wraz z Izabelą Moskwą, kierowniczką Urzędu Stanu Cywilnego, przekazali na ręce jubilatów gratulacje, odznaczenia przyznane przez prezydenta i upominkowe kosze pełne niespodzianek.

– Chciałbym, żebyście sobie przypomnieli ten szczęśliwy dzień sprzed ponad 50 lat. Byliście wtedy młodzi, radośni, pełni nadziei i szczęścia. Staliście ramię przy ramieniu, by związać swoje losy i rozpocząć nowe, wspólne życie. Towarzyszyła wam wówczas mniej lub bardziej zauważalna nuta niepewności, obawy, zatroskania. Życie z pewnością wiele was nauczyło. Z każdym rokiem zdobywaliście kolejne doświadczenia, co pozwoliło wam ugruntować wzajemną miłość, wierność i przywiązanie – mówił wójt Piotr Szlapa. – Dziękuję wam szanowni jubilaci za wszystko, czego dokonaliście przez te lata. Za waszą miłość, ofiarność, zrozumienie wszelkich celów małżeństwa, dobre wychowanie dzieci, za przykład życia, za cierpienia, za łzy, radości i smutki, za każdy siwy włos na waszej skroni. Dziękuję, że z nami jesteście.

Po uroczystym odznaczeniu każdej z par wzniesiono toast za wszystkie jubileusze. Najdłuższe pożycie małżeńskie, bo 65. rocznicę ślubu, świętowali Elżbieta i Józef Scheitza. Jaki jest ich przepis na niesłabnącą przez tyle lat miłość?

– Najważniejsza jest tolerancja. Kiedy coś nie wychodzi, trzeba to wybaczyć i myśleć o przyszłości. Życie wymaga pewnych wyrzeczeń. Trzeba jak najbardziej umilać to życie drugiej osobie, wspierać ją i kochać siebie nawzajem – zdradził Józef Scheitza. A jego żona Elżbieta, bez chwili zawahania, mówi o nim jedno: – Jest wspaniały.

Diamentowe gody, czyli 60-lecie małżeństwa, obchodzili Renata i Josef Gamroth. Natomiast 50. rocznicę małżeństwa, nazywaną złotymi godami, świętowały aż trzy pary: Agnieszka i Herbert Thomallowie, Genowefa i Władysław Bartczakowie oraz Krystyna i Zygmunt Dureccy.

Po bardziej oficjalnej części spotkania przed jubilatami wystąpiły tancerki z grupy baletowej „Arabesque” oraz para taneczna z sekcji„Dance Team” z Gminnego Ośrodka Kultury. Młodzi artyści z ogromnym zaangażowaniem prezentowali swoje umiejętności, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Później zaś przyszedł czas na wspólny posiłek, któremu towarzyszyły serdeczne rozmowy.

Wszystkim jubilatom gratulujemy i życzymy jeszcze wielu lat przeżytych w szczęściu i miłości.

Leave a Reply