piątek, 30 lipca, 2021
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Ciekawostki

Najserdeczniejsze życzenia i trochę humoru w prezencie dla wszystkich Pań

Najserdeczniejsze życzenia i trochę humoru w p

Z okazji Dnia Kobiet składamy wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia.  Uśmiechu na co dzień, satysfakcji we wszystkich dziedzinach życia, Pogody ducha i więcej czasu dla siebie…

Oprócz życzeń chcieliśmy podarować Paniom trochę dobrego humoru i wywołać uśmiech na twarzy, dlatego publikujemy poniżej humorystyczny, prosty tekst niewiadomego pochodzenie, który jest chętnie odczytywany na różnych spotkaniach towarzyskich. Otrzymaliśmy go od animatorki osób starszych, Krystyny Gierok, która zaprezentowała go swoim seniorom z okazji Walentynek.

List napisałem, wiecie do Oleńki, a nazwisko to ona ma takie poetyczne, coś z kwiatka, Łodyga się nazywa, Oleńka Łodyżanka. A piękna mówię wam, jak z obrazka. Oświadczyłem się pannie korespondencyjnie, bo na gębę nie miałem odwagi, ale w liście dokładnie przedstawiłem, co i jak. A ta Oleńka z bogatej rodziny pochodzi, pochodzi, a potem siada na miękkim tapczanie i pije herbatę z cytryną jak to u zamożnych gospodarzy. A ja, wiecie, biedny jestem jak ta mysz kościelna, ale to chyba nic nie szkodzi, że ja biedny a ona bogata. Mnie to w każdym razie nie robi różnicy, taki już jestem.
No i list napisałem, ale nie taki zwykły, bo zwykły to byłe prostak potrafi. Pomyślałem sobie: imię nazwisko mam zaczynające się na literę P, więc pokaż, że inteligentny jesteś, wysil się trochę i napisz ten cały list oświadczynowy, zaczynając słowa od liter P. O, tu mam ten list na brudno, zaraz Wam przeczytam:

Prawdziwa perło pośród Polek!

Podziwiając pani przedziwną postać, powziąłem pewien pomysłowy plan, poniżej przedstawię powyższy projekt. Po prostu pokochałem panią ponad pojęcie, pragnę panią prędko poślubić, potem powiedzieć przyjaciołom – patrzcie pierony, podziwiajcie panią Paciorkową. Prawdę powiedziawszy portfel Paciorka piekielnie pusty, przykrość rzekłbym pozorna.
Przecież pani pomoże przezwyciężyć podobne przeszkody prawda? Poczciwie podzieli pszeniczne pole, pożyczy pięćdziesiąt patyków, przydzieli połowę prosiaczków, parę ptaszków, powiedzmy perliczek, podetknie pociągowego perszerona, podrzuci precyzyjny pług… Pan pracuje pilnie, Paciorek przypilnuje, prędko porośniemy piórkami. Pokupujemy przeróżne patefony, pralki pobiedy…
Potem przyjdą pociechy, pięć pyzatych Paciorków, Pozyskamy pomocników przy pracy, Paciorkowa popracuje, Paciorki pomogą, Paciorek poczciwie poje, popije, przypilnuje.
Przepiękna przyszłość, prawda piękna panienko? Przyjmij pani płomienną prośbę Paciorka, pochwal projekt pośpieszną pocztą przesyłką poleconą.

Pani pachołek, paź, podnóżek
Fajny list, co? Mucha nie siada. A teraz oczekuję na odpowiedź. O, jest list…

Łodejć łobuzie łod Łoleńk! Łoświadczyny łodrzucomy łokropnie łoburzony łojciec łonej Łoleńki!

Łodyga Łukasz

Hmmm. Łokropnie łodpowiedz łodmowna…

Leave a Reply